Zdobienie metodą decooupage

Decoupage jest to metoda zdobienia przedmiotów, jest ona ogólnie bardzo prosta. Technika ta polega głównie na przyklejaniu różnorodnych motywów z papieru na jakimś wybranym przedmiocie. Może to być przedmiot z drewna, szkła, czy nawet porcelany. Najważniejsze jest to, że każdy będzie potrafił tą metodą się posługiwać.

Zakup ozdób do techniki zdobienia decoupage

ozdoby drewniane do decoupageCoraz więcej osób decyduje się na zdobienie różnych przedmiotów metodą decoupage, ze względu na to, że jest bardzo łatwa w wykonaniu. W sklepach można znaleźć specjalne ozdoby drewniane do decoupage. Mogą one przybierać różne kształty. Należy drewnianą ozdóbkę przeczyścić drobnym papierem ściernym. Następnie wycieramy szmatką, aby nie było żadnego pyłu na ozdobie drewnianej po to aby następnie pomalować ją farbą. Następnie na to naklejamy gotowe wzory ze serwetek, bądź sami możemy wyciąć z papieru. Jest to bardzo prosta technika dekoracji. Ozdoby drewniane do decoupage są dostępne w większości sklepów ze względu na coraz większą popularność. Ozdoby takie dają wiele możliwości artystycznych. Jednak zaczynając przygodę ze zdobieniem metodą decoupage należy zaopatrzyć oprócz w ozdoby drewniane, farbę jak i wzory gotowe w specjalny klej. Klej oprócz tego, że przykleja wzór do ozdoby to również pełni funkcję ochronną, ponieważ chroni serwetkę smarując ją tym klejem po wierzchu. Drewno jest najczęściej wybierane jeśli chodzi o tą metodę, ponieważ dobrze wchłania klej, przede wszystkim łatwo do niego cokolwiek przykleić.

Na internecie można znaleźć wiele wzorów jak i ozdób to tej metody, niekoniecznie jest to drewno. Może to być również szkło. Jednak ze szkłem sytuacja ze zdobieniem wygląda nieco trudniej. Ogólnie zakup ozdób drewnianych do metody decoupage to koszt rzędu kilkudziesięciu złoty.