Zastosowanie nagrzewnic powietrza

Ogrzewanie dużych pomieszczeń, hal produkcyjnych, magazynów, szklarni, warsztatów lub innych lokali przemysłowych może generować wysokie koszty. W takim wypadku warto poszukać optymalnych źródeł ciepła, które zapewnią właściwy komfort pracy, będą przy tym energooszczędne, a ich eksploatacja nie będzie wymagała zbyt dużych nakładów finansowych.

Rodzaje nagrzewnic powietrza

nagrzewniceNagrzewnice powietrza stanowią podstawę w ogrzewaniu pomieszczeń o dużych wymiarach. Są to urządzenia, które zapewniają szybkie osiągnięcie właściwej temperatury, jednocześnie są proste w obsłudze i nie wymagają specjalistycznej instalacji. Nagrzewnice, inaczej nazywane dmuchawami dzielimy na elektryczne, gazowe i olejowe. Urządzenia elektryczne działają w oparciu o promieniowanie cieplne lub poprzez wymuszanie przepływu powietrza przez system grzałek. Niestety tego typu nagrzewnice generują wysokie zużycie energii elektrycznej i posiadają niższą moc grzewczą niż pozostałe rodzaje dmuchaw. Urządzenia gazowe wymagają instalacji, odprowadzającej spaliny, a także doprowadzającej powietrze do spalania. Nagrzewnice olejowe w zależności od wybranego modelu potrzebują do pracy oleju opałowego lub oleju przepracowanego. W tym ostatnim wypadku eksploatacja jest znacznie tańsza. Dmuchawy olejowe, tak jak w przypadku gazowych, wymagają systemu odprowadzania spalin.

Nagrzewnice powietrza świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie założenie instalacji grzewczej jest niemożliwe lub w momencie, gdy uległa ona nagłej awarii. Obecnie na rynku dostępne są dmuchawy stacjonarne – ścienne lub sufitowe, oraz przenośne, które możemy ustawiać w dowolnych miejscach albo w miarę potrzeb przenosić w różne lokalizacje. Zastosowanie króćca przyłączeniowego pozwala na ogrzewanie dmuchawą kilku pomieszczeń.