Zastosowanie kuchni kaflowych w nowoczesnych wnętrzach

Już od XI wieku wykorzystywane były piece kaflowe do ogrzewania pomieszczeń. Takie piece bardzo szybko wytwarzają dużą ilość ciepła. Piece oddaje ciepło powoli, przez co przez długi czas można cieszyć się ciepłem. Sercem pieca jest palenisko. Obudowane jest ono za pomocą kafli, której układają się w formie słupa.

Renesans kuchni kaflowych 

kuchnia kaflowaNowoczesne piece posiadają drzwiczki z przezroczystą szybą. W nowoczesnych pomieszczeniach alternatywą dla pieców są kominków.Wielu ludziom kuchnia kaflowa kojarzy się ze wsią, rodzinnym klimatem. Jednak z biegiem czasu takie kuchnie zaczęły być zastępowane przez kuchnie gazowe a później przez kuchenki elektryczne. Jednak w ostatnich latach przeżywają swoją renesans. Kaflowe kuchnie przeznaczone są gotowanie, pieczenia. Płyty do gotowania mają różną liczbę palników. Praktycznym rozwiązaniem jest specjalna komora do przechowywania drewna. Nowoczesne modele pieców kaflowych posiadają elektryczną grzałkę.Tradycyjne kuchnie mają wiele zalet. Posiadają oryginalny wygląd, stanowią świetny element dekoracji pomieszczenia, nadaje wyjątkowy klimat. Potrawy przygotowywanie na ogniu posiadają niepowtarzalne walory smakowe i zapachowe.Nowoczesne kuchnie kaflowe posiadają wydzielone miejsce na piekarnik oraz piec chlebowy. Wiele prowadzących zdrowy styl życia, decyduje się na pieczenie domowego chleba. Zaawansowane technologie grzewcze umożliwiają rozprowadzanie ciepła do innych pomieszczeń, przez co można zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Cena takiego pieca uzależniona jest od wielu czynników. Do budowli potrzebne są takie materiały jak cegła, drzwiczki, kafle. Koszt materiałów może wynosić średnio ok. 2000 złotych dodatkowo trzeba doliczyć koszt robocizny. Na cenę na istotny wpływ wielkość pieca, system wewnętrznych kanałów.