Zalety plafonów oraz pomieszczenia w których warto je zamontować

Plafon, kojarzy nam się ze staromodnymi żyrandolami, jednak dzisiejsze nie muszą być oszczędne w formie oraz stylistyce. Najprościej mówiąc jest to lampa przylegająca do sufitu, które stają się coraz bardziej popularne dzięki różnorodnym kształtom i kolorystyce.

Pomieszczenia, w którym warto zamontować plafon

plafonyPlafony dzieli się na dwie kategorie ze względu na miejsce ich mocowania, sufitowe czyli montowane na suficie oraz boczne montowane na ścianach. Są to lampy, które bardzo często stosuje się w niskich pomieszczeniach lub podwieszanych sufitach. Można je również zamontować jako alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia jako kinkiety bądź główne oświetlenie. Niedawno oferta tego typu lamp była niewielka. Jednak dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Współczesne lampy odznaczają się wyjątkowym designem dzięki ozdobnym kryształowym elementom. Mogą z powodzeniem zastąpić sporej wielkości żyrandol. Nadają się one idealnie do mniejszych pomieszczeń. Wybór plafonów jest bardzo bogaty, dzięki temu każdy znajdzie idealny model do swojego wnętrza. Przy zakupie powinniśmy jednak zwrócić uwagę na rodzaj obudowy, od której zależy kierunek rozchodzenia się światła. Plafon tworzy jasną poświatę na suficie a to dodaje pomieszczeniu odpowiedni nastrój. Montowane żarówki LED pozwalają uzyskać dodatkowo kolorowe barwy. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do podświetlanych mebli. Warto zwrócić uwagę na oryginalne kształty, które „zlewają się” z sufitem czy ścianą tylko padające z nich światło zdradza ich obecność.

Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze się wyróżniało warto zainwestować w plafon. Dzięki bogatej kolorystyce i wzornictwu możemy go dopasować do każdego pomieszczenia. Jeśli chodzi o materiały z których jest wykonany to warto zwrócić uwagę na atrakcyjne połączenie metali ze szkłem lub kryształami.