Zabawa na placu zabaw formą aktywności fizycznej?

Dzieci to małe wulkany energii. Ruch jest dla nich niczym oddychanie. Potrzebują aktywności do prawidłowego rozwoju dużo bardziej niż podstaw obcego języka, czy zajęć z informatyki. W szczególności w czasach, gdy całe godziny spędza się przy komputerze.

Czas na placu zabaw, a rozwój dziecka

plac zabaw - cennik sprzedażyMałe dzieci coraz częściej spędzają wolny czas przed ekranem smartfona lub komputera zamiast na podwórku. Nie można ich całkiem odciąć od technologii, ponieważ nie poradzą sobie w dorosłym życiu, w szczególności w czasach, gdy codziennie pojawia się jakaś nowinka technologiczna. Nie oznacza to jednak, że nie muszą spędzać czasu na świeżym powietrzu. Trzeba ich tylko do tego odpowiednio zachęcić. Najlepszym sposobem na male dziecko jest plac zabaw, gdzie maluch może w pełni rozwinąć skrzydła i szaleć na różnych atrakcjach takich jak karuzela, huśtawka, piaskownica i oczywiście zjeżdżalnia. Niestety nie każdy ma czas na codzienne wizyty na placu zabaw z mały dzieckiem. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest postawienie małego placu zabaw w przydomowym ogrodzie. Nie jest to tanie zadanie niestety. Warto poświecić trochę czasu na plac zabaw – cennik sprzedaży dokładnie przejrzeć i porównać propozycję różnych firm. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wybierzemy najlepszą opcję zarówno pod względem ceny, jak jakości. Na takich placach nie można oszczędzać, ponieważ od jakości wykonania może zależeć życie i zdrowie naszego dziecka. Plac zabaw powinien mieścić się w ogrodzie i jednocześnie mieć wiele elementów.

Rozwój fizyczny dziecka ma duży wpływ na pracę mózgu, w szczególności w młodym okresie. Powinniśmy zadbać o to, by dziecko nie tylko spędzało jak najwięcej czasu aktywnie, ale też by był to czas na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.