Wycinka drzew w Bydgoszczy

 

Zagospodarowanie zieleni miejskiej powinno odbywać się w sposób mądry i przemyślany. Na ciekawy pomysł wpadli bydgoscy radni, którzy postanowili uporządkować drzewa powalone przez wichurę i stworzyć w tym miejscu park z prawdziwego zdarzenia. 

Zagospodarowanie zieleni miejskiej przez wycinkę drzew

wycinka drzew BydgoszczOstatnia w tym roku letnia nawałnica dokonała w województwie kujawsko-pomorskim wielu zniszczeń. W Bydgoszczy najbardziej ucierpiał skwer położony w centrum miasta. Połamane zostały niemal wszystkie drzewa i krzewy, w tym ponad stuletni dąb wpisany do rejestru zabytków przyrody. Bydgoscy radni długo zastanawiali się nad tym, jak zagospodarować teren zniszczonego skweru. Pomysłów na inwestycję było wiele – wybudować muzeum przyrody, dom kultury albo galerię sztuki nowoczesnej. Ostatecznie wybrany został projekt obywatelski przewidujący stworzenie parku z prawdziwego zdarzenia, który stanie się miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców Bydgoszczy. Oprócz bogatej roślinności, ławek i ścieżek rowerowych znajdowałyby tu również urządzenia do ćwiczeń fizycznych oraz plac zabaw. Wstępne prace rozpoczęły się na początku zeszłego tygodnia. Zaczęto porządkować miejsce dawnego skweru, nastąpiła również wycinka drzew Bydgoszcz dzięki nowej inwestycji zyska nowe, ciekawe miejsce, w którym będzie można wypocząć na świeżym powietrzu. Pomysłodawcy projektu mają również nadzieję, że nowoczesne przyrządy do ćwiczeń zachęcą Bydgoszczan do większej aktywności fizycznej.

Uprzątnięcie niemałego terenu przez wycinkę zniszczonych przez wichurę drzew oraz krzewów i budowa nowego parku z pewnością zabierze trochę czasu. Miejmy nadzieję, że na efekty nie trzeba będzie zbyt długo czekać i już wkrótce Bydgoszczanie będą mogli cieszyć się kolejnym pięknym miejscem na miarę odnowionej Wyspy Młyńskiej.