Wybieramy kocyk dla niemowlaka

Każdy rodzic ma naturalny instynkt do ochrony swojego dziecka. Zatem kupując cokolwiek dla swojej pociechy głównie zwraca uwagę na jakość produktu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając prezent dla niemowlaka, by nie popełnić faux pas wobec rodziców?

Cechy odpowiedniego dla niemowlaka kocyka

http://silveradoshop.com/kocyki-minky-poduszki-i-przytulanki-dla-dzieci-c-5.htmlPrzede wszystkim wszelkie prezentowane dziecku przedmioty muszą być bezpieczne. Zatem kupując kocyk, ważne jest byśmy zwrócili uwagę, czy nie zawiera on żadnych elementów, które dziecko mogłoby oderwać i połknąć, albowiem w pierwszych miesiącach życia dzieci mają tendencję do wkładania do buzi wszystkiego co wpadnie im w rączki. Zatem lepiej darować sobie wszelkie ozdobniki kocyka w stylu guziki itp. Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest oczywiście materiał, którego kocyk jest wykonany. Po pierwsze powinien być on miły i przyjemny w dotyku, tak by nie podrażnić delikatnej skóry maleństwa, najlepiej w takim przypadku sprawdza się bawełna. Dobrym zamiennikiem dla niej jest miękki i przyjazny dla skóry materiał minky idealny na produkty typu właśnie kocyki dla dzieci. Ważne jest jednak by sprawdzić czy wykorzystany materiał a także wypełnienie posiada odpowiedni atest i czy producent zapewnia, że jest on antyalergiczny. Pamiętajmy, że skóra niemowlaka jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia, alergie i wysypki.

Dlatego przede wszystkim materiał z którego wykonany będzie kocyk, pościel, poduszka itd. powinien być bezpieczny dla maluszka i posiadać odpowiednie certyfikaty. Trzymając się tych wskazówek z pewnością kupimy odpowiedni produkt dla dziecka, który nie będzie stanowił dla niego zagrożenia, z którego będziemy zadowoleni nie tylko my, ale również rodzice.

Ciekawe propozycje można znaleźć na stronie http://silveradoshop.com