koloidalne nano srebro

Właściwości cząstek nanosrebra, ich skuteczność i wykorzystanie

Stosowanie srebra w celach leczniczych miało miejsce już 4 tysiące lat temu. Już wtedy starożytni wiedzieli, że właściwości srebra są naprawdę ogromne. Łagodne roztwory srebra działają przede wszystkim odkażająco. Można je pić w przypadku różnych schorzeń.

Wytwarzanie oraz wielkość cząsteczek nanosrebra

koloidalne nano srebroNa zapalenia gardła często stosuje się płukanki wody z solą. Taki roztwór działa, ale z drugiej strony jest niesmaczny i podrażnia śluzówkę. Nanosrebro nie podrażnia błony śluzowej. Takie roztwory można stosować nawet w przypadku stanów zapalnych oczu! Medycyna ajurwedyjska wykorzystuje nanosrebro do tego, by zwiększyć żywotność organizmu. W przeciwieństwie do środków, które obecnie są stosowane w medycynie, nanosrebro jest środkiem działającym stale, czyli permanentnie. Produkowanie nanosrebra odbywa się dzięki zastosowaniu nanotechnologii. Skuteczność nanosrebra to praktycznie 99%, więc bardzo dużo. Ponadto jest to środek bezzapachowy, więc korzystanie z niego jest prawdziwą przyjemnością. Nanosrebro może być nawet stosowane przez alergików, bo nie ma działania alergizującego. Są to cząstki srebra bezpieczne – oczywiście jeśli stosuje się je w rozsądnych ilościach. Nanosrebro dobrze wpływa też na środowisko naturalne, bo eliminuje nadmiar chloru. Takie koloidalne nano srebro wykorzystywane jest zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Koloidy nanosrebra można kupić już od kilkudziesięciu złotych. Zawsze warto zwrócić na stężenie nanosrebra w jednym litrze takiego koloidu. Im większe stężenie nanosrebra w koloidzie tym lepiej. Wielkość nanosrebra wynosi od 1 do 5 nanometrów.

Są to więc cząsteczki bardzo małe, które posiadają jednak potencjał biobójczy. Zawsze można skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem nanosrebra lub poradzić się farmaceuty, który dobierze odpowiedni preparat.