Ważne czynniki przy zakupie trampoliny

 

Trampoliny to świetny sposób na dobrą zabawę i ćwiczenie w tym samym czasie. Trampolina na podwórku jest niemal charakterystyczna dla Polski w ostatnich latach, a dorośli korzystają z niej tak samo jak dzieci. Niezależnie od tego, czy w planie jest zastąpienie starej trampoliny czy też zakup nowej, oto kilka wskazówek na co zwrócić uwagę.

Wybór trampoliny – na co zwrócić uwagę?

trampolina dla dzieci cenaKiedy planuje się dodać trampolinę do swojego podwórka, większe nie zawsze oznacza lepsze. Jeśli ma się ograniczoną przestrzeń, trampolina, która jest zbyt duża, albo uderzy w drzewa, albo inne przeszkody. Może to spowodować uszkodzenie obudowy trampoliny lub stworzyć zagrożenie wokół niej. Przed zakupem koniecznie należy sprawdzić wszystkie podane przez producenta wymiary, nie tylko rozmiar samej maty. Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozważenie posiadania siatki oraz jej umieszczenia. Siatki są zalecane przez producentów trampolin. Praktycznie są w stanie wyeliminować ryzyko obrażenia od upadków dzieci odbijających się od trampoliny. Jeżeli siatka jest umieszczona wewnątrz, wtedy ryzyko wpadnięcia nogi pomiędzy sprężyny również nie istnieje. Trampoliny nie są zaprojektowane tak, aby trwać wiecznie. W dzisiejszych czasach nic w zasadzie nie jest wieczne, ale w celu zapewnienia jak najdłuższej żywotności sprzętu, dobrze jest zorientować się czy producent lub sklep oferuje części zamienne. Zakup trampoliny może być sporą inwestycją, ale nie trzeba się martwić, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie. Ogólnie rzecz biorąc, trampolina dla dzieci cena jest tym mniejsza im mniejszy jest rozmiar trampoliny.

Krótko mówiąc, wybór właściwej trampoliny zależy od wielu czynników, ale jeśli posiada się wystarczająco dużo miejsca na podwórku i dzieci w wieku od średniego do starszego, to właściwie im większa trampolina, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że nie powinno się mieć mniejszych trampolin, gdy dzieci są małe, aby sprawdzić, czy korzystają z tego sposobu zabawy i ćwiczeń, zanim przejdzie się do większej inwestycji.