uzdatnianie wody basenowej

Uzdatnianie wody basenowej w SPA

Salon SPA wraz z basenem to ogromne przedsięwzięcie. Po powstaniu takiego ośrodka jest całe mnóstwo elementów działania takiego miejsca, które muszą zostać kompleksowo obsłużone oraz wyposażone.

Uzdatnianie wody basenowej – czy jest ważne?

uzdatnianie wody basenowejPomijając kwestie sprzedażowe, marketingowe oraz obsługowe, jedną z ważniejszych gałęzi dobrego działania takiego salonu jest utrzymywanie ciągłej czystości oraz higieny. Oprócz wiadomych skutków zdrowotnych, czyste sauny, komory oraz basen pozostawiają przyjemne wspomnienia z pobytu w takim ośrodku. Ekipa od higieny powinna być odpowiednio przeszkolona, aby środki i preparaty, które wykorzystują były prawidłowo dobierane i wykorzystywane. Do utrzymania samej sauny, wykorzystywana jest cała masa środków pielęgnacyjnych, które utrzymają wyposażenie pokoju sauny w dobrej kondycji przez długi czas. Dodatkowe zapachy do sauny będą gwarantować przyjemny zapach przez kolejne sesje dla klientów. Środek taki stosuje się jako koncentrat z wodą i jest używane różnie, w zależności od typu sauny jaki występuje w salonie. Mniej obsługi personelu, natomiast wykorzystania większej ilości preparatów wymaga pielęgnacja basenu oraz uzdatnianie wody basenowej oraz wody w nim używanej. Prawidłowo dobrana chemia basenowa zapewni długotrwałe wykorzystanie tej samej wody w ciągłym przepływie przez filtry. Podstawowym środkiem, który zwalcza bakterie oraz substancje organiczne jest chlor do basenu.

Wykorzystywany w filtrach pomaga w utrzymaniu wody w wymaganym stanie. Dostępny jest również chlor w tabletkach, który pozwoli na higieniczne utrzymanie mniejszych zbiorników wodnych.