konwersja-roweru-elektrycznego.jpg

Jak ułatwić sobie podróż rowerem

Bardzo dużo osób decyduje się na przerabianie swoich rowerów na rowery elektryczne. Taką zmianę można przeprowadzić lub poprosić specjalistę. Zazwyczaj w sklepach, w których kupuje się silniki istnieje również usługa ich montażu. Nie jest to trudne zadanie. Z odpowiednią instrukcją praktycznie każdy jest w stanie mu sprostać. 

Wygodny rower z silnikiem

konwersja-roweru-elektrycznego.jpgJeżeli zdarza nam się dużo podróżować a rowerze niekoniecznie w celach treningowych  i rekreacyjnych, to zapewne przydałoby się ułatwić sobie taką jazdę. Dla osób, którym zależy na wygodzie i szybkości, a które nie chcą przesiadać się do pojazdów dwuśladowych, bardzo dobrym rozwiązaniem jest konwersja roweru elektrycznego, czyli zamiana zwykłego roweru na taki z silnikiem. Sam montaż silnika jest bardzo prostym procesem, który możemy zlecić w sklepie rowerowym, lub, posiadając odpowiednie instrukcje, wykonać sami. Do wyboru są trzy rodzaje silników: przedni, tylni i centralny. To który wybierzemy zależy bardzo często od kształtu ramy rowerowej. Umieszczenie silnika w różnych strefach ma też wpływ na to, która część mechanizmu będzie napędzana. Podczas przeróbki niezbędne jest też zamocowanie wyświetlacza, który podawać nam będzie podstawowe parametry jazdy, takie jak na przykład prędkość. Poinformuje nas też o stanie naładowania akumulatora oraz o trybie wspomagania. Najczęściej będziemy mieli do czynienia z wyświetlaczami LCD, rzadziej z prostszymi w obsłudze wyświetlaczami LED.

Przeróbka zwykłego roweru na elektryczny może okazać się doskonałym rozwiązaniem, na przykład w przypadku kiedy zawsze dojeżdżamy tym akurat pojazdem do pracy i zależy nam na szybszym transporcie. Taka zmiana wiąże się tylko z dokupieniem i montażem silnika i nie wymaga dużych nakładów finansowych.