Koperty bąbelkowe

Jak ułatwić dziecku szkolny start?

Koniec wakacji, jak co roku niesie ze sobą perspektywę wyprawki szkolnej i wzmożonych wydatków wśród wielu polskich rodzin. Niekiedy jest to czas dość smutny i przygnębiający dla rodziców, którzy nie zawsze mogą sprostać szkolnym wymaganiom.

Koperty bąbelkowe – w jakim celu je wykorzystuje?

Koperty bąbelkoweWrześniowa wyprawka dla każdego ucznia to spory wydatek, w szczególności, że zazwyczaj większość rzeczy to przedmioty, które trzeba zakupić jednorazowo za dość sporą kwotę. Dla dzieci koniec sierpnia i czas zakupu książek oraz przyborów to czas wielkiej ekscytacji oraz natłoku emocji – z powodu wejścia w nowy etap, poznania rówieśników i początku nauki szkolnej. Rodzice mogą znacznie ułatwić dziecku wdrążenie się w obowiązki szkolne, tak aby były one mniej stresujące. Najważniejsza jest dobra organizacja, która pozwoli uczniowi nieco oswoić pierwsze szkolne wrażenia i uporządkować swoje obowiązki, zanim wyrobi w sobie nawyk odpowiedniej nauki i sposobu działania. Pomocne przy uczeniu dziecka porządkowaniu swoich pierwszych dokumentów są segregatory – uczeń może w nim trzymać swoje rysunki oraz prace plastyczne, a także dyktanda czy wypracowania, gdyż zazwyczaj nauczyciele wymagają, aby były one pisane na luźnych kartkach, dlatego łatwo je zgubić. Koperta c6 świetnie sprawdzi się przy przechowywaniu małych, wycinanych elementów z książki lub kolorowe papieru, a wytrzymałe koperty bąbelkowe – do trzymania w nich cekinów czy koralików, które często są używane na zajęciach plastycznych.

Papier do plotera to genialny sposób na stworzenie pierwszych map mentalnych, na których razem z dzieckiem możemy wypisać np. poznane słówka z języka obcego czy tabliczkę mnożenia. Powieszenie takiej mapy nad biurkiem ucznia sprawi, że łatwiej i szybciej zapamięta informacje.