Trasy biegowe w Zieleńcu

Jeżeli jesteś fanem zimowego szaleństwa (w jakiejkolwiek formie) i poszukujesz miejsca, na zimowy wypad, to mogę Ci coś polecić. Przez ostatnie kilka lat jeździłam po różnych polskich ośrodkach narciarskich, oceniając jakość świadczonych przez nich usług, różnorodność proponowanych aktywności, bazę noclegową i gastronomiczną. Jednym z ośrodków, który stał się dla mnie absolutnym odkryciem, jest Zieleniec.

Dlaczego warto wybrać się na narty do Zieleńca?

narty biegowe zieleniecZieleniec jest tak naprawdę małą wioską, która żyje tylko i wyłącznie z turystyki. Cała miejscowość jest zajęta przez pensjonaty, hotele i innego rodzaju bazy noclegowe. A do tego zimą działa kilkanaście wyciągów narciarskich. Zieleniec jest jednak atrakcyjną lokalizacją nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów. Ja od lat trenuję narciarstwo biegowe i właśnie pod tym kątem szukałam odpowiedniego miejsca na zimowy wyjazd. Zieleniec oferuje wiele tras biegowych, z którymi poradzą sobie zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze biegowi. Do tego wszystkie ścieżki są malowniczo położone, więc turyści bardzo chętnie robią sobie zdjęcia w otoczeniu wysokich sosen, na tle panoramy Zieleńca. Jeżeli natomiast nie masz doświadczenia w tej materii, to narty biegowe zieleniec wypożyczy Ci za niewielką kwotę, a do tego można wynająć instruktora, który wprowadzi nas w arkana tego sportu i wytłumaczy nam podstawy narciarstwa biegowego. Zieleniec jest przy tym wszystkim wyposażony w świetną bazę noclegową i gastronomiczną. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zieleniec na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Ja mam zawsze bardzo dużo życzeń i tym razem wszystkie zostały spełnione (nawet z nawiązką). Do Zieleńca warto przyjechać zarówno na narty klasyczne, snowboard, jak i narty biegowe.