Szybka i szczegółowa wycena obiektów hotelowych

Niekażdy spadkobierca obiektu hotelowego czy gastronomicznego decyduje się na jego prowadzenie. Niektórzy wolą sprzedaż nieruchomość a uzyskane pieniądze zainwestować w zupełnie inny biznes. Oszacowanie wartości obiektu jest kluczowe, aby ogłosić stosowny przetarg czy umieścić ogłoszenie online o sprzedaży hotelu. Najlepiej powierzyć tego rodzaju usługę znanemu rzeczoznawcy.

Komu zlecić wycenę hotelu?

fachowa wycena hoteliNajważniejsze, aby znaleźć licencjonowanego rzeczoznawcę posiadającego sporą wiedzę na temat rynku związanego z obiektami usługowymi. Fachowa wycena hoteli ma ogromne znaczenie zarówno dla właścicieli, jak i potencjalnych kupujących. Otrzymany dokument zawiera sporo cennych informacji, z którymi powinny zapoznać się obie ze stron. Dobrze też, by wybrany rzeczoznawca działał w obrębie miasta, w którym zlokalizowany jest sprzedawany i wyceniany hotel czy też inny lokal usługowy. Znajomość rynku nieruchomości jest tutaj bowiem kluczowa do wykonania szczegółowej i wiarygodnej wyceny. Kiedy jeszcze przyda się wsparcie doświadczonego rzeczoznawcy? Z całą pewnością w momencie, gdy właściciel szuka dodatkowych środków finansowania swoich planów, a hotel ma stać się zabezpieczeniem kredytu bankowego czy prywatnej pożyczki. Tutaj również wymagane jest określenie wartości budynku.

Rzeczoznawca w celu oszacowania ceny hotelu lub innego budynku wykorzystuje różne metody obliczeniowe, które najlepiej połączyć by uzyskać jak najbardziej realną wartość obiektu na dany dzień. To ważne, ponieważ rynek nieruchomości jest bardzo zmienny i należy pamiętać, że wyceny po jakimś czasie przestają być ważne, ponieważ cena może ulec znacznej zmianie (na korzyść lub wręcz przeciwnie). Właśnie dlatego do wyceny potrzebna jest wiedza i doświadczenie, samodzielne oszacowanie wartości jest wręcz niemożliwe.