Sprzątanie po psie

Decydując się zabrać pod swoją opiekę psa musimy zdawać sobie sprawę z szeregu obowiązków, jakie od tej pory będziemy mieć. Musimy pamiętać o obowiązkowych szczepieniach, zapewnić psu odpowiednią dawkę ruchu, a także po nim sprzątać.

Odpowiedni pojemnik na odchody psa

pojemniki na psie odchodySpacery z ukochanym czworonogiem sprawiają przyjemność zarówno opiekunowi, jak i zwierzęciu. Należy jednak pamiętać o tym, że musimy dbać o czystość naszego otoczenia, więc należy pamiętać o zabieraniu ze sobą za na spacer specjalnych woreczków do sprzątania. Następnie należy znaleźć pojemniki na psie odchody i wyrzucić woreczek. Tego typu pojemniki można spotkać w różnych punktach miasta. Zazwyczaj mają charakterystyczne oznakowanie, które wskazuje do czego służą. Często kosze wyposażone są dodatkowo w specjalne podajniki, w których znajdują się biodegradowalne woreczki, a także podajniki z rękawicami i papierowymi ręcznikami higienicznymi, więc nawet jeśli zapomnimy własnych woreczków możemy skorzystać z podajnika. Ma to służyć utrzymaniu czystości w parkach czy na ulicach. Ma to też uświadamiać wielu opiekunom, że to ich obowiązkiem jest sprzątanie odchodów swojego pupila. Muszą zrozumieć, że przestrzeń miejska należy do wszystkich i wszyscy jednakowo muszą o nią dbać. Dzięki takim pojemnikom przestrzeń w mieście jest bardziej czysta, a biodegradowalne woreczki na odchody ulegają rozkładowi, nie zanieczyszczając środowiska. Warto więc pamiętać o konieczności sprzątania, bo dzięki temu nasza przestrzeń będzie bardziej przyjazna dla wszystkich.

Konieczność sprzątania na spacerze po własnym psie powinna być zrozumiała dla każdego odpowiedzialnego opiekuna. Odpowiednio rozmieszczone oraz wyposażone pojemniki w mieście powinny znacznie ułatwiać opiekunom psów tę czynność.