Sprawdzona wentylacja mechaniczna

Bez względu na porę roku konieczne jest w miarę systematyczne wietrzenie naszych domów. W związku z tym najczęściej po prostu decydujemy się na otwieranie drzwi lub okien. Jednak niekoniecznie musimy się na taki ruch decydować. Dzięki najnowszej technologii możliwe jest bowiem przeprowadzenie wietrzenia budynku w pewien nowoczesny sposób.

Nowoczesne wietrzenie budynków

rekuperacja śląskZa każdym razem gdy w czasie jesieni czy zimy otwieramy nasze okna to dochodzi do takiego zjawiska, że ciepłe powietrze uchodzi na zewnątrz. W związku z tym wietrzenie powoduje utratę naszych pieniędzy. Można jednak coś z tym zrobić. Wystarczy zdecydować się na zainwestowanie w rozwiązanie jakim jest rekuperacja Śląsk jest zaś jednym z tych miast, w którym można z łatwością natrafić na sprawdzone i polecane firmy, które zajmują się montażem takich systemów. W systemach rekuperacyjnych chodzi o to, że odzyskiwane jest ciepło z powietrza, które przeznaczone jest do wypuszczenia poza ściany budynku. W najnowocześniejszym wydaniu systemów tego typu jest tak, że efektywność odzyskiwania ciepła wynosi aż 70 procent. Trzeba więc przyznać, że jest to naprawdę świetny wynik. Bardzo łatwo można policzyć, że dzięki systemom rekuperacyjnym można naprawdę sporo zaoszczędzić. Przekonało się już o tym mnóstwo osób i każdego dnia dołączają do tego kolejne osoby, które postanowiły zainwestować w rekuperację.

Jednym z najbardziej istotnych elementów wchodzących w skład systemów rekuperacyjnych jest oczywiście rekuperator. Urządzenie tego typu pozwala na pozyskiwanie ciepła z powietrza i przekazywanie zebranego ciepła do tego powietrza, które z zewnątrz będzie wpuszczone do mieszkania. W związku z tym do środka zostanie wpuszczone powietrze świeże ale jednocześnie będzie już ono nagrzane.