Sposób na ćwiczenia na świeżym powietrzu

Mieszkam na bardzo dużym osiedlu. Co jakiś czas powstaje tu jakaś nowa budowla i ogólnie coś się zmienia. Mimo, że jest to spore osiedle to jest na nim miejsca na parki. To mnie bardzo cieszy. Bo jednak szczególnie dla osób starszych czy dla matek z dziećmi jest to ważne miejsce.

Siłownia plenerowa w parku

osiedlowe siłownie pleneroweJa też często jestem w parku bo po prostu uwielbiam biegać. Zauważyłam, że także tu zaczyna się coś zmieniać. Pomyślałam sobie, że to niedobrze, że także tu powstanie coś nowego. Przecież najlepiej jednak jeśli w parku jest jak najwięcej zieleni bo wtedy ma to miejsce jakiś sens. Jednak po jakimś czasie okazało się, że powstaną tu osiedlowe siłownie plenerowe właśnie. Akurat takie rzeczy bardzo popieram. Ta siłownia składała się z wielu elementów i uważam, że można na niej naprawdę fantastycznie poćwiczyć. zresztą gdy już została postawiona to ja zaczęłam robić rozgrzewkę właśnie na niej a nie w domu tak jak kiedyś. I przynajmniej w ten sposób spędzałam więcej czasu na świeżym powietrzu a do tego rozgrzewka wydawała mi się bardziej efektywna. Na początku mało kto tam ćwiczył. Chyba po prostu miejsce wzbudzało to co najwyżej ciekawość. Jednak z każdym dniem chętnych do ćwiczeń w ten właśnie sposób przybywało. I nie mówię tu tylko o ludziach młodych. Zauważyłam bowiem, że coraz częściej w ten sposób ćwiczą osoby starsze. Pewnego dnia widziałam nawet grupę starszych osób. To jednak bardzo dobrze, że powstało takie nowe miejsce.

Osoby starsze często są samotne a jednaj dzięki tej siłowni zaczęli się między sobą integrować i spędzać tu aktywnie czas. A do tego oczywiście zaczęli ćwiczyć co przecież też jest bardzo istotne. Mam nadzieję, że takich siłowni będzie w okolicy coraz więcej bo widzę teraz jak takie miejsca są potrzebne.