Smog w Krakowie przyczynia się do konsultacji psychologicznych

Swieżym powietrzem chciałby się cieszyć każdy z nas. Wdycając morską bryzę lub powietrze leśne, czujemy się zrelaksowani. Bywa, że w niektóych miastach w Polsce, powietrze nie jest odpowiednie dla ludzi.

Konsultacje psychologiczne czasem nie pomogą

konsultacje psychologiczneJak wynika z analiz Ispekcji Ochrony Środowiska, w Krakowie panują najbardziej niekorzystne warunki, związane z zanieczyszczeniem atmosfery. Oprócz wszystkich fizycznych negatywnych oddziaływań na organizm ludzki, można wyróżnić także negatywne skutki o charakterze psychologicznym. Psycholog uznaje, że zwiększyła się częstotliwość wizyt podczas panowania miejskiego smogu. Ludzie żyjąc w takim miejscu, nie czują się dobrze. Komfort ich życia spada. Podejmują leczenie nerwic, które jest bardzo trudne, ponieważ ograniczony dostęp do światła spowodowany dużym dymem, wprawia ich w bardzo zły nastrój. Najlepsze konsultacje psychologiczne – Kraków nie pomagają takiemu człowiekowi, który już nie ma tylko chandry, ale depresję. Depresja jest stanem, który utrzymuje się dłużej niż kilka dni. Człowiek wówczas nie widzi celów w przyszłości. Jedynie leczenie depresji może stać się pomocne dla takiej osoby. Niestety, Kraków jest jednym z najpięknieszych miast w Polsce, ale bardzo niezdrowym pod względem wdychanego powietrza. Jeżeli chorujemy fizycznie (np. na astmę), również i nasze samopoczucie psychiczne znacznie spada.

Negatywne podejście do życia ma wiele przyczyn. Sądzę, że powinno się zminimalizować emisję spalin i innych substancji przemysłowych dostających się do atmosfery. Szkoda naszego zdrowia, także tego psychicznego.