Śmierć członka rodziny a możliwe odszkodowanie

 

Śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym jest niezwykle trudnym, wręcz traumatycznym przeżyciem dla całej rodziny. Ponoszone są w tym przypadku straty moralne, ale także materialne, które wynikają chociażby z utraty jedynego członka, który utrzymywał całą rodzinę. W każdym przypadku rodzina może ubiegać się o odszkodowanie za doznane straty. 

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

odszkodowanie wypadki komunikacyjne śmiertelneOtrzymanie odszkodowania w takim przypadku nie jest proste, gdyż firmy ubezpieczeniowe oczekują dokumentacji potwierdzającej konkretne straty. Trudno jest udokumentować ból, cierpienie, uszczerbek więzi emocjonalnych, gdyż są to straty moralne. To, że dana firma wstępnie odmawia, nie oznacza, że nie uzyskamy żadnego odszkodowania. W tej sytuacji niezwykle pomocne są firmy, które pomagają odzyskać odszkodowanie. Warto wiedzieć, że odszkodowanie to nie jest przeznaczone tylko dla najbliższych krewnych, takich jak mąż, żona, ojciec, matka czy dziecko. Każdy członek rodziny, który był blisko związany z ofiarą wypadku może ubiegać się o odpowiednią rekompensatę, nawet jeśli był to wujek czy ciocia. Jeśli chodzi o takie odszkodowanie wypadki komunikacyjne śmiertelne są wysoko wyceniane, gdyż należy wziąć pod uwagę wiele strat rodziny. Oprócz strat moralnych pojawią się także straty materialne. Ubezpieczenie bowiem ma za zadanie umożliwić godny byt rodzinie, gdy w wyniku wypadku zmarł jedyny żywiciel rodziny. Z tego względu przy ustalaniu wysokości odszkodowania, należy wziąć pod uwagę wkład materialny, który osoba zmarła wnosiła do gospodarstwa (np. comiesięczna pensja), ale też wkład, który mogłaby wnieść w przyszłości.

Strata bliskiej osoby jest bardzo trudnym przeżyciem. Należy poradzić sobie z żałobą i ostatecznie pożegnać się z członkiem rodziny, aby móc dalej normalnie funkcjonować. Z tego względu kwestie odszkodowania lub zadośćuczynienia warto przekazać w ręce specjalistycznej firmy, która zajmuje się ich odzyskiwaniem.