Słowa, których nie znamy

Nie wiem jak wy, ale ja zdecydowanie należę do niesamowicie ciekawskich ludzi. W związku z tym, gdy napotykam się na jakieś słowo, którego nie znam, koniecznie muszę sprawdzić jego znaczenie. A nuż przyda mi się to w przyszłości? Dzisiaj słowem tego typu okazał się wyraz „hoker”.

Czym jest hoker?

hokeryPowszechnie znany jest „hokej” i „joker”, ale „hoker” bynajmniej nie jest hokejem, w którym występują figury jokerów. W sumie szkoda, interesująco mógłby taki hokej wyglądać. Do rzeczy jednak. Hokery to, jak okazało się po wyszukaniu frazy w wyszukiwarce internetowej, stoliki barowe. Dzisiaj wykorzystywane są nie tylko w barach, ale coraz częściej również w naszych mieszkaniach, zwłaszcza, gdy w naszej kuchni pojawi się wyspa kuchenna. Od miejsca przeznaczenia hokerów, zależy też ich wysokość i styl wykonania. Jeśli chodzi o hokery przystosowane do warunków mieszkaniowych, wybór, ze względu na bogaty asortyment, jest ogromny. Stołki kuszą nas rozmaitymi kształtami i kolorami. Wśród produktów znajdziemy więc podwyższone taborety pozbawione oparcia, ale również stołek wyposażony w solidne oparcie, a czasami nawet w podłokietniki. Materiały, z których wykonane są hokery, również zadziwiają swoją różnorodnością – wszystko po to, by jak najlepiej dopasować je do wystroju każdego mieszkania. Nic w końcu dziwnego – każdy producent, bez względu na branżę, stara się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania swoich klientów.

Przy wyborze stołków barowych należy pamiętać, że nie kupujemy ich w izolacji. Wysokością muszą być one dostosowane do wyspy kuchennej, czy każdego innego miejsca, w którym mają stanąć. Warto też zwrócić uwagę, by podpórka na stopy znajdowała się około 40 centymetrów poniżej siedziska, co zapewni nam wygodę siedzenia.