Siatki klasyczne i wzmocnione drutem – ochrona przed ptactwem

Codzienne sprzątanie balkonu z nieczystości powodowanych przez ptaki wcale nie jest przyjemne. Tym bardziej że w ciągu jednego dnia ptaki są w stanie nagromadzić tyle samo odchodów i znowu zapaskudzić cały balkon czy parapet.

Tania, wytrzymała i łatwa w montażu siatka

skuteczna siatka na ptakiZdecydowanie lepiej jest zadziałać właśnie na ptaki, zabezpieczając odpowiednio balkon przed nieproszonymi gośćmi z zewnątrz. Dobrym sposobem jest siatka przeciwko ptakom. Do zalet stosowania siatki przeciwko gołębiom i innym gatunkom ptaków należą z pewnością ich trwałość, łatwość montażu i nieduża cena. Nie bez powodu siatki są najczęściej wybieranym zabezpieczeniem dla balkonów, tarasów i loggi. Siatki wykonywane są głównie z polietylenu. Jest to materiał trwały, który wykazuje oporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, ciepło, zimno. Taka skuteczna siatka na ptaki nie powinna się szybko brudzić. Musi to być siatka wytrzymała, której nie trzeba co chwilę reperować i konserwować. Siatka polietylenowa montowana jest na balkonie na lata. Oczywiście siatka nie będzie spełniać swojej roli, jeśli zostanie uszkodzona mechanicznie np. przez kota. Kolejną zaletą siatek polietylenowych jest to, że nie ograniczają one przepływ powietrza. Siatka w przeciwieństwie do folii posiada otworki na całej swojej powierzchni. 1 m2 siatki wykonanej z polietylenu można nabyć już za kilka złotych. Kupując duże ilości siatki, cena będzie jeszcze niższa (wtedy najlepiej zamawiać siatki bezpośrednio z hurtowni).

Nieco droższe są siatki, które posiadają inne rozmiary oczek niż klasyczne. Siatki z mniejszymi oczkami kosztują kilkanaście złotych za m2. To samo dotyczy siatek, które są dodatkowo wzmacniane, jeśli w domu czy mieszkaniu znajduje się kot. W takiej sytuacji siatka wzmacniana jest specjalnym drutem na całej szerokości.