Serwety – najnowsza moda

Stół jest ważnym elementem każdego domu – to przy nim spotyka się całą rodzina i zacieśnia swoje więzy przy wspólnych posiłkach. To przy nim świętuje się największe sukcesy i przy nim dyskutuje nad tym jak rozwiązać największe problemy. Poza tym jest również bardzo ciekawym elementem, który nadaje pomieszczeniu charakteru i wyjątkowej atmosfery.

Serwety na stół znowu są modne

serweta na stółZ tego względu stoły są również szczególnie pielęgnowane przez ich właścicieli, domowników. Chroni się je przed plamami, gorącem i innymi czynnikami. Służą do tego na przykład podkładki pod talerze – najczęściej używa się w tym przypadku tych plastikowych, ale coraz częściej są również podkładki bambusowe – mają bardzo ciekawy, oryginalny design. Jeszcze ciekawszy wizerunek mają podkładki pod kubki – mogą zostać stworzone z przeróżnych materiałów : korka, tektury, drewna, szkła. Często mają na sobie również ciekawe obrazki, napisy i sentencje. By chronić stół przed zniszczeniem używa się również ceraty, jednakże jest to tkanina, która przechodzi już do przeszłości. Kojarzy się raczej z PRL’owskimi mieszkaniami, niż z tymi współczesnymi. W każdym razie oprócz chronienia stołu równie często dba się również o to, by się dobrze prezentował. W tym celu używa się różnych tkanin – najbardziej popularne są zapewne obrusy. Zaraz za nimi plasują się bieżniki oraz serweta na stół. Myślę, że warto pochylić się w tym przypadku nad serwetami, które są szczególnie ciekawą ozdobą.
Kiedyś serwety królowały w każdym domu – nie tylko na stołach, ale również można je było znaleźć na komodach i szafkach. Ostatnio wracają do łask, bo ludzie na nowo zaczęli doceniać oryginalny wizerunek haftowanych wzorów. Szczególnie pasują one do pomieszczeń stworzonych w stylu angielskim.