kody kreskowe

Segregacja przesyłek po kodach kreskowych

Sama się zgłosiłam do tego zadania, bo wiedziałam, że sobie poradzę a co ważne zarobię trochę więcej pieniędzy. Pracuję po godzinach, ponieważ mam sporo swoich obowiązków, których nie mogę zaniedbywać. W magazynie zajmuję się segregowaniem wszystkich przesyłek i sprawdzam ich kody kreskowe, według których przydzielam poszczególne przesyłki do danego oddziału.

Kody kreskowe – prosta identyfikacja przesyłek

kody kreskoweDruk kodów wykonujemy bezpośrednio w firmie i nasi kontrahenci je otrzymują celem oznaczenia przesyłek. Oczywiście nie wszystkie przesyłki mają przydzielone kody kreskowe i wtedy muszę zwracać uwagę na etykiety logistyczne, które są naklejone na każdej przesyłce. Etykiety logistyczne tak samo jak wszystkie trwałe kody kreskowe sprawdzam za pomocą skanera i w systemie od razu pojawiają mi się dane nadawcy oraz zawartość. Nasi informatycy się postarali podczas tworzenia tego systemu, ponieważ działa on niezawodnie i w znacznym stopniu ułatwia pracę. Niektórzy klienci naklejają na przesyłki etykiety usuwalne, które po wprowadzeniu danych odklejam od przesyłki i odsyłam do klienta. Takie etykiety usuwalne bardzo często pojawiają się podczas segregacji. Mamy też etykiety foliowe, ale je sprawdza się identycznie jak kody kreskowe. Nie było jeszcze sytuacji za mojej kadencji, ażeby przyjechały do nas jakieś przesyłki, na których nie były naklejone etykiety logistyczne. Zawsze wszyscy nasi kontrahenci starannie oznaczają przesyłki, co zapewnia każdej ze stron sprawną obsługę.

Póki co przy segregacji przesyłek pracuje osiem osób, ale z czasem ma być zatrudnionych więcej pracowników. Mi pasują tylko popołudniowe zmiany, ale jakby zaoferowali mi jakieś ciekawe godziny pracy i wysokie wynagrodzenie to na pewno bym się zgodziła, żeby pracować w tym dziale na stałe. Popytam kierownika.