Sąsiad chwali się nowym wozem paszowym

Z sąsiadem to zawsze miałem dobre relacje. Ma on więcej pieniędzy ode mnie, ale nie szczyci się tym tak bardzo. Jednak jak kupi coś nowego to jak każdy człowiek lubi się tym pochwalić. Ma spore gospodarstwo i mnóstwo maszyn oraz urządzeń.

Wóz paszowy sąsiada jest nowoczesny

wozy paszoweTego dnia wróciłem z wakacji, które spędziliśmy z żoną nad morzem. Od razu zauważyłem, że u sąsiada jest nowy nabytek na podwórku, ale nie szedłem do niego. Wiedziałem, że wcześniej czy później zawoła mnie do siebie, ażeby mi się pochwalić. Długo to nie trwało, ponieważ po dwóch dniach mnie zawołał. Stał u niego nowiutki wóz paszowy, który kupił w czasie jak bylem na urlopie. Wiedziałem, że takie wozy paszowe sporo kosztują zwłaszcza jak są nowe prosto ze sklepu. Sąsiada o cenę nie pytałem, bo tak a prawdę nie musiałem. Sam powiedział, że trafił na świetną promocję, bo w hurtowni wyprzedawali wozy paszowe i ceny były niskie. Nawet powiedział ile dokładnie zapłacił. Pojechaliśmy od razu na jego pole, ponieważ chciał mi pokazać jak ten wóz pracuje i przyznam, że zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie. Jego wóz paszowy jest nowoczesny i łatwo się go obsługuje. Sąsiad powiedział, że już dawno chciał go kupić, ale czekał na okazję i się opłacało, bo cena jest o ponad trzydzieści procent niższa od regularnej. Teraz to praca będzie mu szła bardzo sprawnie i widziałem, że wszystkim upora się o wiele szybciej. Dokonał na prawdę świetnego zakupu co zresztą mu powiedziałem z zachwytem. Też bym taki wóz paszowy chciał.

Po roku i ja sobie taki wóz kupiłem. Wpadło nam sporo gotówki z urzędu i mogłem pozwolić sobie na taki zakup. Żona cieszyła się, że możemy sobie na takie wydatki pozwolić, ponieważ nam również taki wóz paszowy był potrzebny. Teraz będę miał lżej.