Ruch elektronu we wnętrzu urządzenia wyzwala sygnał alarmowy

W ciągu ostatnich kilku lat, w dość mocny sposób zmieniły się wymogi bezpieczeństwa względem nowo powstających budynków. Od ich projektantów wymaga się bowiem przemyślenia i stworzenia odpowiedniej instalacji bezpieczeństwa, która będzie w stanie chronić znajdujące się wewnątrz osoby.

Prosty czujnik, który może ocalić nam życie

skuteczny detektor gazowyRocznie, w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, potocznie nazywanego czadem umiera kilka tysięcy osób. Liczba ofiar szczególnie wzrasta na początku tych dni, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera i konieczne staje się rozpoczęcie sezonu grzewczego. Niestety pomimo wielu kampanii reklamowych, wciąż mało gospodarstw domowych wyposażonych jest w skuteczny detektor gazowy. To proste urządzenie, którego działanie opiera się na działaniu podstawowych praw fizyki, jest w stanie poinformować domowników o istniejącym zagrożeniu w wyniku ulatniania się gazu. To proste urządzenie kosztuje kilkadziesiąt złotych i dostępne jest prawie w każdym sklepie, zajmującym się sprzedażą detaliczną lub hurtową akcesoriów do domu. Warto zatem zaopatrzyć się w nie i dokonać jego instalacji w tym miejscu, gdzie najczęściej korzystamy z gazu. W ten oto sposób możemy łatwo podnieść nasz poziom bezpieczeństwa we własnym mieszkaniu. Chciałbym zwrócić uwagę moich czytelników na fakt, że skuteczny nie zawsze idzie w parze z marką. Warto zatem zwrócić uwagę na produkty nieco tańsze, bowiem są one równie funkcjonalne jak te urządzenia umieszczone na najwyższej półce cenowej. 

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania i podłączeniu detektora do sieci, można skonfigurować urządzenie w ten sposób, że w momencie wystąpienia zagrożenia nadajnik automatycznie wyśle sygnał do najbliższych służb ratunkowych. A te, im szybciej zostaną poinformowane tym szybciej udzielą nam niezbędnej pomocy.