Rolnicy preferują granulowany nawóz wapniowy

Grunty orne w naszym kraju nie należą do najżyźniejszych, o czym wiedzą nie tylko rolnicy. Nadto, część gleb ma kwaśny odczyn, który należy zneutralizować stosując naturalne i bezpieczne dla środowiska, o które coraz częściej zaczynamy dbać, nawozy wapienne, po które rolnicy sięgają coraz częściej, również z uwagi na zawarte w nich składniki użyźniające.

Nawóz wapniowy granulowany stopniowo neutralizuje pH gleby

nawozy wapniowe granulowaneFirmy, które zajmują się produkcją nawozów, praktycznie każdego roku wypuszczają na rynek nowe nawozy o coraz lepszym i skuteczniejszym działaniu. Jeśli chodzi o nawozy wapniowe granulowane, to są one szczególnie popularne z uwagi na ich naturalny skład, w który wchodzą skały wapienne. Postać granulowana stopniowo uwalnia substancję aktywną, która usuwa kwaśne i niekorzystne dla zbiorów pH gleby. Nawozy granulowane zazwyczaj rozkładają się przez cały rok, dzięki czemu nie popalą one płodów rolnych i idealnie nadają się też do stosowania w sadownictwie, czy uprawie latorośli. Nawozy są bezpieczne dla środowiska oraz nie są wchłaniane przez rośliny, dzięki czemu mamy pewność, że produkujemy zdrową i wolną od pestycydów żywność. Nawóz zazwyczaj wysypywany jest przez planowanym zasiewem roślin i zawsze powinniśmy zapoznać się z informacją umieszczoną na opakowaniu, co do jego dozowania. Dzięki temu możemy mieć pewność, iż nasze zbiory będą udane i uda nam się je sprzedać. 

Rolnicy coraz częściej kupują wapniowe nawozy granulowane, które są bezpieczne zarówno dla ich upraw, jak i dla środowiska. Wytworzone są one ze skał wapiennych i często dodaje się do ich składu magnez potrzebny dla prawidłowego wzrostu roślin. Są to nawozy, które stopniowo uwalniają substancje aktywne i mogą być wykorzystywane również w uprawie krzewów.