Rodzaje pałek teleskopowych

Sprzęt do obrony własnej jest wyjątkowo zróżnicowany. Można znaleźć różnego rodzaju urządzenia pozwalające na skuteczne spłoszenie napastnika lub jego unieruchomienie tak, by móc na przykład o zajściu powiadomić policję. Dostępne są między innymi różnego rodzaju paralizatory, gaz pieprzowy, pistolety na gumowe kule czy pałki teleskopowe.

Pałki teleskopowe do obrony własnej

pałka teleskopowaJak wiadomo sytuacja, w której zostanie się napadniętym jest zazwyczaj bardzo spontaniczna, losowa, a co za tym idzie również niespodziewana. W związku z tym faktem warto być zaopatrzonym w odpowiedni osprzęt, który pozwoli na ewentualną obronę przed napastnikiem. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się pałka teleskopowa. Jest to przedmiot o najczęściej niewielkim rozmiarze – można go schować niemalże wszędzie, gdzie tylko się chce. Posiada kilka rodzajów wariantów, wśród których można wymienić na przykład konstrukcję opartą o wykonanie ze stali lub rzadziej z aluminium. Są sztywne, dzięki czemu łatwo można wykonać cios, pchnięcia, a także założyć dźwignie na stawy, unieruchamiając agresora. Innym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w baton oparty o gęsto uzwojoną grubą sprężynę. Należy jednak wspomnieć, że tego typu model jest efektywniejszy do obrony na przykład przed agresywnym psem, ponieważ w przypadku człowieka może okazać się niewystarczający. Pałki teleskopowe są przedmiotami, które z łatwością można schować, a co za tym idzie, pozwalają na dyskrecję. 

Pałki teleskopowe, czyli tak zwane batony są urządzeniami pozwalającymi na skuteczną samoobronę w przypadku, gdy zostanie się napadniętym. Dzięki nim z łatwością można wykonać w stronę przeciwnika cios, odepchnąć go lub założyć unieruchamiającą dźwignię, co pozwoli w międzyczasie na poinformowanie o zajściu policję.