Rewelacyjne trwałe podkłady

Umiejętność wykonywania makijażu nie wystarczy, aby był on jak najbliższy perfekcji. Ogromne znaczenie ma tu przede wszystkim jakość kosmetyków, których używamy do wykonania wizażu. Jakie zatem podkłady wybierać, a jakich się wystrzegać?

Dobrej jakości trwałe podkłady

trwały podkład do twarzyPomimo tego, że na naszym rynku widnieje niemalże niezliczona ilość firm produkujących podkłady, paradoksalnie naprawdę ciężko znaleźć ten idealny. Nie można też mówić o jednym i perfekcyjnym podkładzie dla każdego, ponieważ każdy z nas ma inny rodzaj skóry i każdy podkład będzie się inaczej zachowywał przy dłuższym kontakcie z naszą twarzą. Jest to cecha indywidualna, dlatego podkłady należy dobierać przede wszystkim samemu i nie sugerując się opiniami innych użytkowniczek w internecie. Jest jednak kilka uniwersalnych kwestii, które cechują trwały podkład do twarzy. Kiedy już dobierzemy odpowiedni podkład do koloru naszej cery, należy skupić się na jego najważniejszej roli, czyli oczywiście trwałości. Trwały podkład do twarzy nie powinien przede wszystkim ważyć się, tworzyć efektu maski, czy też podkreślać suchych skórek. Jeśli podkład robi to, wówczas możemy mieć pewność, że jest podatny na ścieranie. Trwały podkład do twarzy, który będzie znakomicie wyglądał na naszej skórze przez cały dzień powinien mieć właściwości nawilżające, a także posiadać filtr przeciwsłoneczny. Nawilżanie sprawi, że nasza skóra nie będzie się przesuszać, a co za tym idzie istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, iż nasz podkład zacznie się brzydko brylować na twarzy. 

Nie ma jednej i uniwersalnej firmy, którą można polecić przy doborze podkładu. Jak zostało wspomniane powyżej, każdy z nas ma indywidualne zapotrzebowania, toteż każda kobieta potrzebuje inne podkładu. Na rynku na szczęście mamy szeroki wybór dla każdego rodzaju cery. Wystarczy po prostu udać się do lubianej drogerii i przetestować podkłady różnych producentów.