Przyczepa hamowana – zwiększone bezpieczeństwo jazdy

Decydując się na zakup przyczepy możemy napotkać tak szeroki wybór, że ostatecznie ciężko zdecydować się na jeden konkretny model. Dziś nieco bliżej przyjrzy my się zaletom oraz działaniu przyczepy hamowanej. Ostatecznie to właśnie po nią sięgają najczęściej klienci. Dlaczego? O tym przekonasz się za chwilę.

Zalety przyczep hamowanych

przyczepy hamowaneZanim jednak zastanowimy się jakie zalety mają przyczepy hamowane dostępne w ofertach producenta, skupmy się na samym jej działaniu. To co wyróżnia ją spośród innych przyczep to hamulec najazdowy. Jest on sterowany przy pomocy urządzenia najazdowego. Sam element najazdowy złożony jest z kilku innych elementów. Jest to między innymi zaczep kulowy zamocowany na rurze cięgna, która przesuwa się w korpusie. Warto jednak wiedzieć, że wybór odpowiedniej przyczepy zależny jest przede wszystkim od naszego pojazdu. Nie do każdego samochodu można podpiąć przyczepę hamowaną. Przejdźmy jednak do najważniejszej części, czyli zalet wynikających z wykorzystania przyczepy hamowanej. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że żywotność hamulców w naszym samochodzie znacząco się wydłuża ze względu na ten rodzaj przyczepy. Inną zaletą jest skrócony czas hamowania nawet o 17%, co oznacza, że samochód zatrzymuje się znacznie szybciej. Wszystkie powyższe zalety przekładają się na bezpieczeństwo jazdy. W końcu jeśli przyczepa hamowana pozwala na zatrzymanie pojazdu znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej przyczepy, ryzyko zderzenia z obiektem przed nami jest znacząco zmniejszone.

Warto jednak pamiętać, że hamulec w tego rodzaju przyczepie musi być odpowiednio ustawiony. W tym celu zdecydowanie rozsądniej powierzyć to zadanie profesjonaliście. Wiele zakładów podejmuje się tego zadania. Dzięki temu mamy pewność, że zespół hamulców w przyczepie będzie niezawodnie, a przede wszystkim bezpiecznie działał.