Profesjonalne usługi fryzjerskie dla zwierząt – Kraków

W sztuce strzyżenia psów ważna jest technika. Psi fryzjer musi opanować pewne umiejętności dzięki którym będzie potrafił dopasować sposób strzyżenia do rasy psa. Jak wiadomo rasy piesków domowych mają różne długości i struktury sierści, a niektóre rasy posiadają włosy. O każdy rodzaj trzeba odpowiednio zadbać. Drugą kluczową sprawą jest wzbudzenie w piesku zaufania. Tak, aby wizyty w salonie nie były dla niego sytuacją stresową, ale przyjemnym przeżyciem.

Stylista psich fryzur

stylowe strzyżenie psów - krakówOsoba, która chce zostać psim fryzjerem nie musi kończyć specjalnej szkoły. Wystarczą kursy groomerskie. Najlepiej uczyć się podczas kursów indywidualnych. Wtedy dostaniemy do ręki nożyczki lub maszynkę i w praktyczny sposób będziemy uczyć się poszczególnych technik. Jeszcze niedawno salony fryzjerskie dla psów można było odnaleźć jedynie w dużych miastach. Dzisiaj coraz więcej osób interesuje się tym zawodem i salony dla zwierząt stały się popularne i pożądane nawet w małych miasteczkach. Bardzo często specjaliści decydują się na połączenie sił. Weterynarz współpracuje wtedy z fryzjerem. W ten sposób powstaje gabinet weterynaryjny łączący ze sobą stylowe strzyżenie psów – Kraków. Dość dużą popularnością cieszą się również mobilne psie salony fryzjerskie. W takim wypadku groomer wykonuje usługę bezpośrednio w domu klienta. Pomaga to zwłaszcza w przypadkach kiedy piesek nie chce poddawać się zabiegom.

W swoim domu będzie czuł się trochę swobodniej i będzie mniej zestresowany strzyżeniem. Kąpiel i strzyżenie czworonoga trwa zazwyczaj od godziny do dwóch. Dużo zależy od zachowania psa i od techniki strzyżenia jaką trzeba zastosować. Strzyżenie psów jest ważne zwłaszcza w przypadku ras długowłosych. Właściciel nie musi martwić się o splątaną lub brudną po każdym spacerze sierść.