Praktyczne rozdzielnice budowlane

Na placach budowy bardzo często są wykorzystywane specjalistyczne maszyny i urządzenia, a także często stawiane są kontenery, do których musi być podłączona energia elektryczna. Takie miejsce musi być zasilane z własnego źródła.

Co umożliwiają rozdzielnice budowlane?

rozdzielnica budowlana z licznikiemInstalacje elektryczne we wszystkich obiektach budowlanych są dostosowane do określonych obciążeń, przez co nie jest możliwe pobieranie z nich energii do innych celów. Firmy budowlane radzą się w taki sposób, że posiadają własne rozdzielnicę elektryczną, która pozwala im na niemalże dowolne korzystanie z prądu. Na rynku znajdziemy ich kilkanaście modeli, ale jedną z najlepszych jest rozdzielnica budowlana z licznikiem, która znacznie ułatwia kontrolowanie poboru energii. Rozdzielnica elektryczna służy jak sama nazwa mówi do rozdzielania energii elektrycznej stanowiącej tymczasowe instalacje. Z tego względu przydają się one nie tylko na placach budowy, ale również na przeróżnych festynach, obiektach remontowych, kempingach czy imprezach organizowanych w plenerze, gdzie konieczne jest zapewnienie dostępu do energii elektrycznej przez określony czas. W sprzedaży znajdziemy rozdzielnice niskiego napięcia, które są najczęściej stosowane i mogą mieć formę skrzynek, tablic lub szafy. Skrzynki są najpopularniejsze, bo mają przystępną cenę i wszechstronne zastosowanie. Przeważnie są wykonane z metalu lub tworzywa na bazie poliestru termoutwardzanego, który jest odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie słoneczne.

Większość firm budowlanych i remontowych posiada na własność taką rozdzielnicę, ale równie dobrze można ją wynająć, ponieważ na udostępniają ją firmy zajmujące się wynajmem sprzętu budowlanego. To doskonałe rozwiązanie na imprezy w plenerze.