Płyty izolacyjne pir, jako najlepsza izolacja

Ocieplenie domu jest prawdopodobnie najważniejszym wkładem w komfort i efektywność cieplną. Bez niego zużywalibyśmy nieskończone ilości energii, aby ogrzać lub ochłodzić dom, a jak wszyscy wiemy, wymaga to ponoszenia bardzo dużych kosztów finansowych .

Porównanie płyt pir z innymi systemami izolacji

płyty izolacyjne pirIstnieje wiele rodzajów materiałów izolacyjnych, a każdy z własnym zestawem unikalnych cech i zalet.  Wełna szklana wykonana jest z włókien. Może być wytwarzana jako luźny materiał wypełniający lub prostokąty. Niezależnie od formy, jaką zajmuje, proces wytwarzania tego materiału izolacyjnego zatrzymuje miliony maleńkich kieszonek powietrza między pasmami szkła. Ponieważ kieszenie powietrza są uwięzione w ten sposób, ruch jest niewielki, a zatem nie ma przepływu ciepła przez konwekcję. Izolacja poliizocyjanurowa potocznie zwana jako płyty izolacyjne pir to termoutwardzalna, sztywna izolacja z pianki, zazwyczaj licowana z jednej lub obu stron laminatem z folii refleksyjnej. Pir zapewnia wyjątkowe wartości materiału przy niższych grubościach w porównaniu do tradycyjnych produktów do izolacji zbiorczej. Zapewnia również doskonałe właściwości pochłaniania ognia i wilgoci. Izolacja celulozowa natomiast stosowana jest zarówno w nowych, jak i istniejących domach, jako luźne wypełnienie w otwartych instalacjach na poddaszu i gęsto upakowane w wnękach budowlanych, takich jak ściany i sufity. W nowej konstrukcji celuloza może być natryskiwana na mokro lub instalowana na sucho za siatką. Celuloza może być również wdmuchiwana na sucho do siatki zainstalowanej na wnękach budowlanych. W celu izolacji używa się również poliuretanu. Poliuretan to materiał izolacyjny z pianki, który zawiera w swoich komórkach gaz o niskim przewodnictwie.

Izolacja z pianki poliuretanowej jest dostępna w formułach o zamkniętych i otwartych komórkach. W przypadku pianki o zamkniętych komórkach komórki o dużej gęstości są zamknięte i wypełnione gazem, który pomaga piance rozszerzać się, wypełniając przestrzeń wokół niej.