Plaster po operacji, który pomaga w gojeniu ran

 

Jeśli jesteś tuż po operacji, na pewno masz założone szwy, nawet jeśli chirurg korzystał z metody laparoskopowej. Aby szybciej się rozpuściły oraz rana pooperacyjna lepiej się goiła możesz zastosować plastry, które wspomagają proces regeneracji skóry. Pamiętaj jednak o prawidłowym stosowaniu plastrów, aby korzystanie z nich przyniosło oczekiwany rezultat.

Stosowanie plastrów pooperacyjnych

plastry pooperacyjnePlastry kupisz w aptece, bez specjalnych recepty. Często chirurdzy dają je pacjentom tuż po operacji, aby szybciej dochodzili do pełni zdrowia. Plastry pooperacyjne powinno stosować się co najmniej trzy dni po operacji, aby nie naruszyć świeżo założonych szwów. Skórę przed naklejeniem plastra trzeba przygotować. Najlepiej odkazić ją przy użyciu środka dezynfekującego lub wody utlenionej. Są to najlepsze środki, jednak nada się również spirytus salicylowy. Następnie zwilżoną skórę powinniśmy przetrzeć, tak, aby nie było na niej nadmiaru preparatu przeciwbakteryjnego. Plaster naklejamy starannie, aby każdy jego kawałek przyciśnięty był do ciała. Plastry najlepiej stosować przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Trzeba pamiętać, aby je wymieniać co osiem godzin. Podczas wymiany nie możemy odrywać plastra bez uprzedniego nawilżenia go. Dobrym środkiem do tego jest letnia, przegotowana w czajniku woda. Oczywiście dobrze jest również, jeśli korzystasz z wody utlenionej. Dzięki nawilżeniu, nasze miejsce po operacji nie zostanie podrażnione zbyt nagłym oderwaniem. Stosując te zasady szybko zagoisz swoje rany, a ryzyko blizny zostanie zmniejszone.

Tego typu plastry możemy stosować na każdej ranie, która wymagała założenia szwów. Mimo, że musimy pamiętać o prawidłowym stosowaniu ich, uważam, że są bardzo praktyczne. Dzięki nim szybciej powracamy do zdrowia, nawet po zabiegu, który wymagał pracy chirurga. Plastry wykonane są z materiałów, które są pochodzenia biologicznego, przez co nie wywołują alergii.