Pilot do bramy

 

Wszyscy wiemy, do czego może służyć pilot do bramy. Jeśli nasza posesja jest ogrodzona, musi posiadać bramę. Ale wcale nie musi być to brama automatyczna. Jest wiele posesji, gdzie właściciel przyjeżdżając do domu np. z pracy, wysiada z auta i otwiera bramę, aby w ogóle wjechać. Takiemu człowiekowi łatwiej docenić automatykę.

Używanie pilotów do bramy jest bardzo wygodne

Piloty do bramMożna łatwo docenić ten luksus szczególnie wtedy, gdy już nie musimy wysiadać z samochodu celem otwarcia bramy wtedy, gdy na zewnątrz jest ulewa, albo siarczysty mróz. Piloty do bram – jeśli tylko są sprawne – eliminują taki stan rzeczy, oraz stosunkowo szybko stają się najpotrzebniejszą rzeczą w kieszeni człowieka, oprócz portfela, czy telefonu. Piloty działają najczęściej na fale radiowe. Mogą mieć różne kształty i kolory. Posiadają także dwa przyciski i mogą się automatycznie kodować (dostrajać do częstotliwości bramy). Aby to zrobić, wystarczy znaleźć najlepiej na stronie producenta odpowiednią kombinację przycisków, zbliżyć się do bramy i nacisnąć przyciski tak, jak zaleca producent. Najczęściej sam pilot od razu dopasuje się do bramy i możemy z niego korzystać. Jednak zakupując takiego pilota trzeba uważać, ponieważ nie wszystkie piloty mogą współpracować z każdego rodzaju bramą. Jeśli montujemy automatykę (siłowniki) do bramy, od razu otrzymujemy dwa piloty. Czasem się zdarza, że można je gdzieś zapodziać i wtedy powstaje problem.

Jeśli tak się stanie, można postarać się znaleźć w internecie producenta naszej automatyki i dokupić odpowiedniego pilota do bramy. Również na stronie producenta powinny być informacje dotyczące możliwości używania innych pilotów do bramy, więc będzie to sposobność do tego, aby go zmienić na inny, być może lepszy niż standardowy.