Osprzęt na myjniach samochodowych

Większość zużywanej wody trafia z powrotem do gruntu. Prowadząc myjnię samochodową musimy zadbać o to, aby woda, która trafi z powrotem do obiegu nie była zanieczyszczona. Biorąc pod uwagę to ile różnego rodzaju detergentów stosujemy do czyszczenia samochodów, to gdybyśmy nie zwracali na to uwagi, to miałoby to dla nas zgubny efekt.

Separatory przepływowe na myjniach

separator do myjni samochodowychPrzypomnijmy sobie teraz jak wygląda taka standardowa myjnia samochodowa bezdotykowa. Mamy kabiny, automaty sterujące do których wrzucamy pieniądze, specjalny wąż z odpowiednią końcówką do mycia samochodu, a cała woda ściekająca z naszego samochodu trafia do kratki ściekowej. Nasze samochodu ubrudzone są różnymi substancjami, często zdarza się, że zmywamy pozostałości oleju silnikowego i to wszystko ścieka do wspomnianej kratki. Woda zanim popłynie dalej trafia do specjalnego separatora. Separator do myjni samochodowych wstępnie oczyszcza wodę ze wszystkich zanieczyszczań. Na rynku dostępne są separatory o różnej wydajności. Najlepsze z nich posiadają przepustowość rzędu kilkudziesięciu litrów na sekundę. Tak duża wydajność separatorów sprawia, że możemy myć samochód używając dużej ilości wody, pod dużym ciśnieniem, a i tak wszystko spłynie do kratki w odpowiednim momencie. Jeśli zastosujemy dobrej jakości separator, to posłuży nam on przez wiele długich lata. Będzie to inwestycja na lata, dzięki której będziemy pewni, że nasza myjnia spełnia wszystkie niezbędne normy.

Kwota potrzebna do dokonania zakupu wyżej wymienionego urządzenia uzależniona jest od jego wydajności. Im większy separator chcemy kupić, tym więcej będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny zaczynają się od około dwóch tysięcy złotych, a kończą na kwotach rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.