Ognioochronne zabezpieczenia do domów

Ostatnio będąc na kolejnej randce z Darkiem dowiedziałam się jak istotny jest fakt, by chronić nasze domy przed pożarami. Poza czujnikami można wyposażyć się w wiele innego typu zabezpieczeń, dedykowanych do instalacji elektrycznych oraz wentylacji, które mają na celu zwiększenie ich odporność na wysokie temperatury. Pojechaliśmy więc na zakupy i wybraliśmy kilka takich rzeczy do mojego domu.

Instalowanie biernych zabezpieczeń przed pożarem

bierne zabezpieczenia przeciwpożaroweDarek jako strażak musi być specjalistą od wszelkiego rodzaju zabezpieczeń przeciwpożarowych. Podczas zakupów pokazał mi nowoczesne rozwiązania w postaci impregnatów, mas zabezpieczających, a nawet opasek ognioochronnych, które teraz będą stanowił część mojego domu. Takie produkty to bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe, dlatego warto mieć je w swoim domu. Szybko więc zabraliśmy się razem do pracy, czyściliśmy przewody, zabezpieczaliśmy masą, a także malowaliśmy szczeliny dylatacyjne. Nigdy nie wiedziałam, że jest to tak ważne. Myślałam, że tradycyjne czujniki mi wystarczą, ale Darek dopiero mnie uświadomił, że samo sygnalizowanie o pożarze nie wystarczy. Zależy mi przecież na tym, aby pożar nie przedostał się do domu i nie zniszczył dobytku mojego życia. Teraz za każdym razem jak wracam to czuje się bezpieczniejsza, ponieważ wiem, że czuwa nade mną mnóstwo profesjonalnych systemów polecanych przez zawodowego strażaka.

Darek za każdym razem jak przychodzi do mnie z wizytą to przynosi mi coraz to nowsze gadżety, które mają dbać o moje bezpieczeństwo. Jest to na swój sposób urocze, ponieważ nikt nigdy się nie troszczył tak o mnie, a ja nie miałam tak dużej wiedzy o powstawaniu pożarów i ich przyczynach. Teraz każdemu mojemu znajomemu polecam bierne zabezpieczenia, ponieważ wiem jak ważną rolę pełnią w naszym życiu.