Nowoczesne kamery bezprzewodowe

Obecnie prowadzenie działalności gospodarczej jest ściśle związane z dostosowywaniem się do pewnych norm związanych z bezpieczeństwem. Jednym z doskonałych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w firmie jest stosowanie systemów monitoringu. Jednak dobór odpowiednich kamer nie jest kwestią oczywistą i wymaga pewnej wiedzy z tego zakresu.

Obrotowa kamera bezprzewodowa

kamery obrotowe ipStarsze wersje kamer działały w oparciu o kable. To przez nie płynął prąd zasilający kamery oraz przez inny rodzaj podłączonych do nich kabli odprowadzany był obraz a niekiedy również dźwięk. Obecnie absolutnym hitem są kamery obrotowe IP. Jak sama nazwa wskazuje kamery te działają w oparciu o protokół internetowy. Dzięki temu kamera staje się częścią naszej firmowej sieci bezprzewodowej. W związku z tym możliwe jest oglądanie podglądu z kamer na żywo. Wiele nowoczesnych kamer IP posiada możliwość obracania obiektywu. Sterowanie takim obiektywem również realizowane jest poprzez telefon komórkowy lub nawet poprzez tablet czy laptop. Najbardziej nowoczesne wersje kamer posiadają wbudowane czujniki ruchu. Możemy skonfigurować je w taki sposób, że czujnik ruchu aktywuje kamery. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić na energii elektrycznej. Konfiguracja kamer IP jest na tyle prosta, że poradzić sobie z tym może niemal każdy. Na podstawie instrukcji obsługi możemy samodzielnie zamontować kamerę, ustawić nagrywanie na kartę pamięci oraz skonfigurować pozostałe funkcje.

Koszt pojedynczej kamery IP do monitoringu jest dość mały. Podstawową wersję kamer bezprzewodowych możemy zakupić nawet za 300zł. Taki rodzaj kamer idealnie sprawdzi się w każdej małej firmie. Warto zwrócić też uwagę na to, że kamery IP dzielą się na te przystosowane do monitoringu zewnętrznego oraz te do zastosowań wewnątrz pomieszczeń,.