Nowe narzędzia terapeutyczne

 

Świat cały czas się rozwija. Powszechny dostęp do technologii wpływa na coraz to nowsze rozwiązania. Czy możliwe jest zdalne korzystanie z terapii? Czy taka pomoc odnosi jakikolwiek skutek? Kto może skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i dlaczego?

Nowe metody wykorzystywane w psychoterapii

skuteczna terapia przez skypeIstnieją różne rodzaje terapie, ale najważniejsze jest zaufanie do osoby prowadzącej. W związku z tym, wybór osoby, z którą będziemy mieli kontakt jest sprawą czysto subiektywną. Ci z najlepszymi certyfikatami niekoniecznie przypadną nam do gustu. W zawodzie osoby pomagającej przezwyciężyć przeszkadzające nawyki, bardzo ważna jest otwartość i komunikatywność. Nie bez powodu mówi się też, że dobry terapeuta więcej słucha,niż mówi. Zwierzenie się ze swoich problemów twarzą w twarz wydawało się do tej pory jedyną metodą. Istnieje jednak skuteczna terapia przez skype, mejle, czy telefon. Dlaczego wybrać tą metodę? Jeśli jesteśmy zawodowo zaangażowani poza granicami naszego kraju lub brakuje nam fizycznego czasu, to takie rozwiązanie jest optymalne. Mamy w ten sposób kontakt ze specjalistą, wysłuchamy jego zaleceń i spokojnie pokieruje nas na właściwe tory rozumowania. Warto też pamiętać, że w sytuacjach nagłego pogorszenia samopoczucia, taka pomoc jest nieoceniona. Jeśli cierpimy na nawracające lęki społeczne lub dokuczliwą agorafobię, to przemieszczanie się w miejscowości zamieszkania staje się zadaniem nie do wykonania. Cennik takich usług jest także niższy, niż standardowe spotkanie twarzą w twarz. Warto też dodać, że z takiej pomocy mogą też korzystać mamy zajmujące się dziećmi. Istnieje spora część kobiet cierpiących na depresję poporodową. Możliwość takiego kontaktu jest dla nich dobrym wyjściem z sytuacji: nie muszą wychodzić z domu, by pomóc sobie.

Wykorzystywanie różnorodnych narzędzi do celów terapeutycznych staje się coraz bardziej popularne. Warto rozważyć tę możliwość, jeśli chcemy skutecznie pracować nad sobą, a nie mamy możliwości, by fizycznie spotkać się ze specjalistą. Pomoc to pomoc, i jakiej formy by nie przybrała, najważniejsze żeby była skuteczna.