Niefarmakologiczne łagodzenie bólu

 

Wiele chorób, schorzeń i stanów fizjologicznych powoduje przewlekły bądź ostry ból, którego leczenie farmakologiczne jest niemożliwe ze względów zdrowotnych. Aby pacjenci nie musieli cierpieć w bólu, mają możliwość skorzystania ze specjalnego urządzenia do elektroterapii, którego podstawowym celem jest łagodzenie bólu. 

Urządzenie do łagodzenia bólu

aparat do łagodzenia bóluFale TENS, MEMS i prąd galwaniczny można stosować na co dzień w leczeniu różnych form bólu mięśniowego i kostnego. Aparat do łagodzenia bólu emituje te fale i rozprowadza po ciele, dając natychmiastowe uczucie ulgi. Nie zawsze ból ustępuje całkowicie, ale z pewnością zmniejsza się jego natężenie. Jest to aparat, który bardzo dobrze sprawdza się w bólach okołoporodowych, gdzie nie ma wielu możliwości farmakologicznego zmniejszenia bólu. Ponadto poprawia funkcjonowanie układu kostnego, wzmaga rehabilitację, leczy chorobę Peyroniego, ale także poprawia wygląd skóry, odmładza i ma udowodnione działanie upiększające. Elektrostymulator posiada odpowiednie programy przeznaczone do konkretnych działań, a każdy z nich cechuje odpowiednie natężenie fal TENS. Osoba chora ręcznie kontroluje to natężenie, a odpowiedni przycisk pozwala natychmiastowo zmienić program na intensywny, co ma znaczenie w przypadku nagłego, ostrego ataku bólu, na przykład podczas ostrych skurczów okołoporodowych. Oprócz działania w chorobach i przy porodzie, aparat ten łagodzi także bóle fizjologiczne, na przykład miesiączkowe, a ponadto usprawnia pracę ciała w dolegliwościach reumatycznych.

Aparat łagodzący ból przez fale TENS jest bezpiecznym sposobem na uwolnienie się od cierpienia i skutecznie może zastępować farmakoterapię, która obciąża narządy wewnętrzne. Fale te uwalniają endorfiny i zapewniają przy tym osobie odczuwającej ból natychmiastowe poczucie szczęścia, co ma ogromne znaczenie w przypadku osób z wieloletnim, przewlekłym bólem, który nierzadko prowadzi do zaburzeń depresyjnych.