Na czym polega przygotowanie terenu do wykopów?

Osoby prowadzące firmy zajmujące się wykonywaniem prac ziemnych bardzo często narzekają na problemy wynikające z nie znajomości terenu na jakim prowadzone są prace. Główne problemy wynikają zazwyczaj z przebiegu rur oraz tego, iż bardzo często dochodzi do ich uszkodzeń powodujących ogromne straty zarówno dla inwestorów jak i wykonawców takich robót.

Widoczne rury, czyli dobra znajomość terenu

lokalizacja rurJeżeli chcemy aby podczas wykonywania prac ziemnych nie była narażona na ponoszenie dodatkowych kosztów wynikających z naprawy powstałych uszkodzeń rur, dobrym pomysłem może okazać się zakup odpowiedniego sprzętu dzięki, któremu możliwa jest lokalizacja rur. Są to zazwyczaj specjalne sądy oraz radary dzięki, którym nasi pracownicy będą mogli przed rozpoczęciem wykopów sprawdzić czy w rejonie planowanego wykopy nie przebiegają na przykład rury instalacji wodociągowej czy gazowej. Taki sprzęt posiada możliwość ustawienia głębokości jaką ma sprawdzić, w celu wykrycia rur. Taka głębokość powinna być dostosowana do wielkości planowanego wykopu w danym miejscu. Taki sprzęt możemy zakupić w specjalnych hurtowniach zajmujących się zaopatrywaniem takich właśnie firm. W takim miejscu znajdziemy bardzo wiele modeli takiego właśnie sprzętu, dzięki czemu będziemy mogli wybrać taki model, który spełni wymagania prac prowadzonych przez naszą firmę. Warto także pamiętać aby nasi pracownicy przeszli odpowiednie szkolenie z zakresu ich obsługi, tak aby mogli bez problemu przeprowadzać inspekcję terenów na jakich planowane są wykopy.

Jak zatem widać prowadzenie wykopów wymaga odpowiedniego przygotowania, które pozwala unikać awarii spowodowanych uszkodzeniem znajdujących się w ziemi rur. Opisane powyżej rozwiązanie pozwoli naszej firmie na uniknięcie kosztów związanych z naprawą powstałych uszkodzeń.