Moda na obrusy w kwiaty

Już nie długo nowa pora roku, czas porządków wiosennych. Wiele osób ma postanowienia noworoczne, często jest to dieta. Więc, żeby milej się jadło przy stole warto zadbać o nowoczesną aranżacje, która pozwoli w przyjemnej atmosferze spędzić nam czas przeznaczony na posiłki.

Obrus w kwiaty znów w modzie

obrusy w kwiatyStół jest podstawą organizacji posiłków rodzinnych. Poczynając od śniadań, kończąc na spotkaniach towarzyskich. Dzisiaj nie ma takiego domu, w którym nie byłoby tego tradycyjnego mebla. Trendy wystroju wnętrz prognozują przełom w różnego rodzaju dekoracjach. Odchodzi się już od stonowanych kolorów, czy też dwu i trzy kolorowych pomieszczeń. Wiosna przyniesie nam wzorzyste materiały kwiatowe – chabry, maki, tulipany i inne. Piękne, kwitnące, różnokolorowe trawy, z pewnością będą dopełnieniem każdego zwykłego wystroju. Warto też zwrócić uwagę na coraz bardziej modne motywy owocowe. Różnego rodzaju dzbanki, talerze czy filiżanki w piękne, soczyste owoce, tej wiosny powinny zagościć na naszym stole. Trendem w każdym domu stały się również podkładki. Odpowiednio dobrane, położone na obrusy w kwiaty z pewnością zaskoczą i zachwycą nie jednego gościa. Przy zakupie obrusu trzeba jednak uważać na materiał z jakiego są wykonane, tak aby po jednym praniu nie stracił kolorów. Najpopularniejsze materiały z jakich wykonuje się obrusy to len, bawełna, ramia, sizal – te materiały są zazwyczaj najdroższe, do tych tańszych należą  poliester i poliamid, które powstają w procesie chemicznym. 

Ciekawą opcją jest również zrobienie obrusów, czy podkładek samemu.  W internecie możemy znaleźć wiele filmików i porad na ten temat. Należy jednak mieć na uwadze, że nawet najbardziej zjawiskowy stół, nie przyniesie tyle radości, co towarzystwo, które będzie przy nim siedzieć.