Maszyny przemysłowe dostosowane do wymagań klienta

Dla tych, którzy myślą wielowymiarowy, projektuje się różne maszyny przemysłowe, dzięki którym produkcja odbywa się znacznie szybciej i charakteryzuje się wyższą jakością. W przemyśle tekstylnym, papierniczym, odzieżowym, w technologiach medycznych i wielu innych stosuje się np. maszyny do cięcia różnych materiałów.

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając maszynę przemysłową?

sprawne projektowanie i budowa maszyn przemysłowychTakie maszyny mogą być projektowane na specjalne zamówienie klienta. Klientami są najczęściej właściciele zakładów przemysłowych. W zakładach tworzone są parki maszyn, które programuje się stosownie do linii technologicznej. W parkach maszynowych często znajdują się maszyny do cięcia wielkoformatowego. Takie urządzenia stosują różne metody cięcia np. nożycowe czy laserowe. Druga metoda wykorzystywana jest obecnie coraz częściej ze względu na jej precyzję i wysoką jakość wykończeń. Takie sprawne projektowanie i budowa maszyn przemysłowych to zadanie dla profesjonalnych firm, które robią to każdego dnia. Najlepiej wybierać maszyny do wzdłużnego cięcia laserowego. Szczególnie ważny jest wybór plotera laserowego CO2. Każdy ploter laserowy charakteryzuje się innymi cechami. Bierze się pod uwagę obszar pracy, wymiary plotera, maksymalną szerokość materiału, prześwit, moc lasera, źródło lasera, prędkość i przyspieszenie. Dzięki temu można dopasować urządzenie do konkretnego trybu pracy w zakładzie produkcyjnym.

Źródłem laserowym używanym w przemyśle tekstylnym jest najczęściej CO2. Maszyny mają konstrukcję modułową, więc można je dopasować do potrzeb konkretnego klienta. W cięciu tekstyliów duże znaczenie ma też stół roboczy, który musi mieć odpowiednią wielkość. Stoły robocze powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Specjalna cienka siatka druciana daje możliwość cięcia nawet cienkich i bardzo elastycznych materiałów.