Lakiery do paznokci

Wszystkie chcemy aby nasz manicure jak najdłużej wyglądał jak po wyjściu z salonu. Jednak prace domowe, stukanie w klawiaturę komputera, a nieraz również kruche, łamliwe paznokcie sprawiają, że lakier odpryskuje, a nasze dłonie wyglądają na zaniedbane. 

Jaki lakier do paznokci wybrać?

lakiery do paznokciDo wyboru mamy zwykłe lakiery do paznokci oraz lakiery hybrydowe. Zarówno jeden, jak i drugi mają swoje zalety i wady. Zwykłe lakiery i emalie kosztują dosłownie po kilka złotych, można je kupić nawet w kiosku. Pomalowanie paznokci takim lakierem nie wymaga ani specjalnych umiejętności, ani zbyt dużo czasu. Wprawdzie musimy poczekać aż lakier wyschnie i najlepsze efekty uzyskamy nakładając dwie warstwy, jednak i tak nie trwa to jakoś bardzo długo – manicure można zrobić już nawet w 20 minut. Również jego zmycie jest bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilę. Niestety z reguły kolor nie trzyma się na paznokciach zbyt długo, czasem już nawet po dwóch – trzech dniach musimy pomalować nasze paznokcie od nowa. Jeśli zależy nam na trwałości wybierzmy hybrydę – trzyma się na naszych paznokciach około 2 tygodni i to zdecydowanie jest jej największą zaletą.  Jednak koszt takiego manicuru będzie już wyższy. W salonie wydamy na niego od 50 do ok. 100 zł, można także zdecydować się na własny zestaw, który na dłuższą metę zdecydowanie bardziej się opłaca. Również czas potrzebny na wykonanie manicuru hybrydowego jest znacznie dłuższy- potrzebujemy na to minimum 1,5 godziny.

Lepiej wybrać lakier zwykły czy hybrydowy? Nie ma na to pytanie jednej właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, dostępnego czasu oraz pieniędzy jakie chcemy na ten cel przeznaczyć. I jeden i drugi świetnie się sprawdzą jeśli tylko poświęcimy nieco czasu aby zadbać o nasze paznokcie.