Kraków – uslugi prawnicze

Kraków jako duże i bardzo dobrze prosperujące oraz rozwijające się miasto oferuje szeroki wybór usług prawniczych. Nie stanowi problemu znalezienie prawnika, gdy potrzebujemy na przykład porady prawnej lub reprezentacji w sądzie. Czym jednak należy kierować się przy wyborze?

Usługi prawne w Krakowie

obsługa prawna firm krakówW mieście Kraków istnieje szeroka obsługa prawna. Dotyczy ona zarówno osób fizycznych jak i osób prawnych, czyli firm lub organizacji. Szczególnie istotna jest tutaj kwestia firm. Istnieją specjalne kancelarie prawnicze zajmujące się obsługą prawną firm. Zwykle zatrudnieni są radcy prawni lub aplikanci radcowscy, rzadziej adwokaci i prawie nigdy notariusze. Oferują one pomoc w sprawach takich jak zakładanie i rejestracja spółek, zaspokojenie interesów wierzycieli lub procedura ich likwidacji. W mieście Kraków funkcjonują także kancelarie adwokackie. Najczęściej zajmują się one reprezentowaniem kogoś w sądzie na podstawie podpisanego pełnomocnictwa z klientem. Do najczęstszych spraw, którymi zajmują się kancelarie adwokackie w Krakowie należą sprawy z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, a mianowicie sprawy rozwodowe oraz sprawy o ustalenie wysokości należnych alimentów oraz opieki nad małoletnim dzieckiem rozwodzących się stron. Dodatkowo popularnością w Krakowie cieszą się także kancelarie notariuszy, przede wszystkim przed wzgląd na mnogość spraw spadkowych oraz odrzucania spadków ze względu na znajdujące się w inwentarzu długi. W Krakowie notariusze potrzebni są także przy zakupie nieruchomości.

Znalezienie fachowej i profesjonalnej obsługi prawnej w Krakowie nie stanowi więc problemu. Musimy jednak przywiązać uwagę do tego jakiego typu prawnika potrzebujemy. W zależności od rozpatrywanej sprawy każdy typ prawnika zajmuje się czymś innym.

Źródło jaworska-kancelaria.pl