Koszt wykonania pamiątkowego graweru w Łodzi

Technologia grawerowania laserowego staje się w ostatnich latach coraz popularniejsza. Możliwość stworzenia oryginalnego, spersonalizowanego prezentu jakim może być np. dedykowane pióro wieczne z okazji obrony pracy dyplomowej czy zdobiona biżuteria sprawiają, że coraz chętniej wybieramy taką formę prezentu dla bliskiej osoby. 

Techniki grawerowania laserem

grawerowanie laserem łódźWykonanie elementu ozdobnego jakim jest grawer polega na skupieniu wiązki lasera w danym miejscu oraz stopieniu materiału w sposób odpowiadający założeniom projektowym tak, aby powstał napis lub wzór. Grawerowanie bardzo dobrze sprawdza się w przypadku tworzyw sztucznych i pozwala na wykonanie trwałych oznakowań. Jeżeli chodzi o grawerowanie laserem Łódź posiada wiele firm specjalizujących się w wykonywaniu tego typu zdobień na biżuterii czy wyrobach pamiątkowych. Ceny za wykonanie projektu, którym będzie napis na piórze wiecznym lub długopisie nie powinien przekroczyć ceny 30,00zł, jeżeli zmieścimy się w 10 znakach, natomiast cena za każdy dodatkowy znak to od 2,50 do 3,00zł. W przypadku projektów indywidualnych takich jak np. logo lub wzór wykonany i zaprojektowany na zamówienie będzie to koszt od 30,00zł w górę. W zakresie wykonania graweru na wyrobach jubilerskich, takich jak zegarki cena za napis do 10 znaków wynosić będzie około 50,00zł, natomiast za każdy dodatkowy znak zapłacimy kolejne 5,00zł. Jeżeli zdecydujemy się na zamówienie indywidualnego projektu przy współpracy ze specjalistą koszt wykonania wstępnego konspektu to 30,00zł + koszty wykonania pracy z zastosowaniem lasera.

Koszty realizacji projektu z zastosowaniem technologii grawerowania laserowego mogą być uzależnione m. in. od materiału, na jakim będziemy chcieli wykonać grawer oraz stopnia skomplikowania wzoru. Możliwa jest także realizacja projektów indywidualnych, których wycena może być uzależniona od czasu pracy lasera. Takie prace przygotowujemy w odpowiednim formacie, w programie przeznaczonym do grafiki wektorowej.