Jakie są zalety zmywalnych tapet kuchennych?

W moim domu rodzinnym, u mojej babci w domu, w domu, który wynajmowałam podczas studiów – w każdym z nich na ścianach kuchennych były kafelki. Obiecałam sobie, że w domu, który będzie już mój kafelki będą co najwyżej na podłodze.

Tapeta, kafelki czy farba do kuchni?

trwałe tapety kuchenne zmywalneSłowa dotrzymałam. Właściwie to nie miałam za bardzo wyjścia, bo okazało się, że w okolicach których mieszkam są osuwiska i bardzo łatwo pękają tu mury. Tapeta to przykryje. Nie wiadomo jak zachowają się kafelki. Toteż kwestia jedna wyjaśniła się sama, a ja bez żadnych wątpliwości szukałam tylko trwałe tapety kuchenne zmywalne. Widziałam też kiedyś przepiękną pomarańczę na ścianie kuchni u mojej znajomej – to też przewaga tapety nad kafelkami. Chciałam mieć coś podobnego. Kuchnia musi być wesoła. W niej spędzałam dużo czasu, bo uwielbiałam gotować. Dlatego też tapeta musiała być trwała i porządna, bo miałam wrażenie, że często będę musiała ją czyścić. Nie wyobrażałam sobie tapety papierowej w kuchni, ale wiem, że są osoby, które tak robią, by zaoszczędzić. Mnie zależało by moja kuchnia była zrobiona na lata, nie zamierzałam oszczędzać na tej inwestycji. Wydaje mi się, że kuchnia jest jednym z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu, bo tam spotykają się wszyscy i tam spędzają dużo czasu. Zmywalnych tapet kuchennych jest mnóstwo, ale po mojej selekcji zostało tylko kilka wzorów. O trwałości miała świadczyć jakość i firma oczywiście. Poczytałam fora, spytałam osobiście sprzedawcę w sklepie co poleca i wybrałam coś zaskakującego.

Mój wybór łączył piaskowy kolor kamienia z delikatnym kształtem kafelków. Nie wiem skąd ta decyzja, lecz tapeta idealnie pasowała do wnętrza kuchni. W całości po przyklejeniu idealnie współgrała z meblami, ale ja jeszcze długo nie dowierzałam swojemu wyborowi.