Jakie są rodzaje dachów?

 

Dach to najwyższa konstrukcja w budynku. Głównym zadaniem jest przykrycie i osłonięcie domu przed działaniami atmosferycznymi. Budowa dachu stanowi ostatni etap budowy domu. Proces ten jest dość skomplikowany i wieloetapowy.

Jak kładzie się dach w domu jednorodzinnym?

dachy WrocławKażdy kto chce mieć własny dom zawsze zastanawia się nad tym jak będzie wyglądał jego budynek z zewnątrz. W przypadku dachu zazwyczaj dotyczy to z jakiego materiału zostanie wykonany dach oraz w jakim kształcie. Wznoszenie dachu jest procesem kilku etapowym. Wymaga przygotowania odpowiedniego projektu w taki sposób by był zgodny zresztą częścią budynku. W takich projektach określane jest umiejscowienie okien, kształt konstrukcji, rozmieszczenie krokwi, kąty nachylenia, sposoby łączenia elementów oraz ich zakończenie. Na tym etapie wybierane jest też pokrycie dachowe – dachówka, blacha, blachodachówka itp. Wybór pokrycia dachy Wrocław ma znaczenie ze względu na to, że każde pokrycie dachu różni się masą, a to wpływa na wytrzymałość konstrukcji dachu. Najczęstszym materiał stosowanych do budowy konstrukcji dachu jest drewno. Kolejny etap budowy dachu do wznoszenie wierzby na szczycie ścian bocznych ostatniego piętra budynku. Pracę na tym etapie muszę zostać wykonane starannie i pod odpowiednim kątem. Następnie gotową konstrukcję pokrywa się specjalną folią. Głównym jej zadaniem jest by nie doprowadzić do przemakania i zachowania szczelności konstrukcji. Po tym kładziemy łaty, a po tym wszystkie akcesoria np. wstawiamy okno. Szósty etap polega na kładzeniu pokrycia dachowego i następnie ocieplenie poddasza.

Tak wykonana praca pozwoli nam na lata zachować odpowiedni stan i jakość dachu. Ważne jest by przy budowie dachu postępować zgodnie z instrukcją opisana powyżej. Takie prace najlepiej polecić fachowym firmą dekarskim.