Jaki powinien być fotel do pracy?

 

Praca umysłowa nie kojarzy się z obciążeniem fizycznym. Absorbowany jest przecież mózg nie mięśnie. Kojarzy się z siedzeniem w biurze. Czasami wydaje się, że ciało wtedy odpoczywa, bo człowiek siedzi na krześle. Nie jest to jednak prawda. Długotrwałe siedzenie w niezmienionej pozycji daje się we znaki. Może wiązać się z bólami kręgosłupa czy ogólnym odrętwieniem. 

Wygodny fotel to większa wydajność

fotele do komputeraNierzadko też pracy przy komputerze towarzyszy ból karku. Może się również zdarzyć, ze obolałym kończynom dokuczają skurcze. Nie należy bagatelizować tych objawów i czym prędzej zadbać o odpowiednie warunki na stanowisku pracy. Podstawę stanowią tutaj oczywiście odpowiednie fotele do komputera. Na nim się siedzi, a więc powinien być wygodny i komfortowy. Nie chodzi tu oczywiście o jakieś luksusy czy rozwiązania mogące być oznaka przepychu, ale o dobre i praktyczne rozwiązanie. Tylko dogodne miejsce do siedzenia może sprawić, że będziemy czuć się swobodnie, a przede wszystkim – zachowamy dobre samopoczucie. Pracownik, który czuje się dobrze i nic mu nie dolega, jest bardziej wydajny. Nie skupia się na rzeczach, które mu przeszkadzają. Nie rozpraszają go również jego dolegliwości, czy próby uczynienia stanowiska pracy bardziej dogodnym. Siedzenie przy biurku nie może być czynnością uciążliwą. Spędzamy tam przecież bardzo dużo czasu. Nierzadko też pracę o takim charakterze wykonujemy przez kilkadziesiąt lat.

Trzeba się więc troszczyć o zdrowie, by ogłuszyło jak najdłużej. Warto więc inwestować w dobre fotele dla pracowników. To naprawdę się opłaci. Jest to inwestycja, która w pełni zwraca się w długofalowej perspektywie. Praca w biurze powinna być przyjemnością, a wszelkie przeszkody możliwe do usunięcia powinny być niwelowane.