filtr kartonowy

Jaki filtr kartonowy wybrać?

Bardzo potrzebne mi doradztwo w zakresie wyboru rodzaju klimatyzacji i wentylacji. Za tydzień rusza mój zakład przemysłowy, który będzie zajmował się różnego rodzaju obróbką drewna. Muszę się odpowiednio wyposażyć. Jednak mam jeszcze pewne wątpliwości.

Filtr kartonowy – czy się sprawdzi?

filtr kartonowyNie chciałbym, żeby po miesiącu działalności jakiś inspektor BHP zamknął mi zakład pod zarzutem niewłaściwych warunków pracy i zagrożenia zdrowia pracowników. Hala będzie dość duża, wysokość pomieszczeń również, dlatego potrzebuje czegoś niezawodnego. Biorę pod uwagę trzy opcje. Pierwsza z nich to filtr kieszeniowy, nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się być najodpowiedniejszy. Podobno są wyjątkowo trwałe i mają dużą zdolność wchłaniania,a ja potrzebuje czegoś co sprawdzi się w trudnych warunkach. Chociaż oczywiście pozostaje jeszcze kwestia tego, jaka włóknina filtracyjna będzie najodpowiedniejsza. Włókno szklane czy może poliestrowe? Są jeszcze filtry kasetowe z którymi spotkałem się już kilka razy przy okazji pomocy kolegom po fachu, ale niestety nikt nie potrafił mi powiedzieć nic więcej na ich temat, dlatego waham się przed ich wyborem. Nikt nie lubi kupować kota w worku, tak jak wspomniałem, zależy mi na jakości i solidności, a niekoniecznie na tym, żeby zaoszczędzić, a ich zastosowanie podobno jest trochę tańsze. Chociaż jeżeli chodzi o to rozwiązanie to przekonuje mnie to, że wyczytałem na stronie jednego z producentów, że wykonane są one z aktywnego węgla. Nie widziałem takiego rozwiązania w przypadku filtrów kieszeniowych. Odbiegając nieco od tematu to może ktoś ma orientacje w tym, czy ściana lakiernicza to naprawdę takie ekstra rozwiązanie jeżeli chodzi o wygodę pracy i zagrożenie pożarowe? Jeżeli tak faktycznie jest to byłbym w stanie zakupić większą ilość, ale nie chce ryzykować, że wydam sporą kwotę, a ściana okaże się kompletnie nieprzydatna w procesie produkcji. No i dobrze byłoby wiedzieć czy zastosowany w ścianie filtr kartonowy sprawdza się tak jak jest przeważnie opisany.

Sam mechanizm działania jest zrozumiały, chodzi mi jedynie o solidność materiału. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Polecano mi już stronę http://techfilter.pl. Sądzę, że może to być sprawdzony producent filtrów, ale jeszcze nie wypróbowałem.