Jaką wytrzymałość mają kręgi betonowe?

Kręgi betonowe nim zostaną użyte muszą zostać dokładnie zbadane pod wieloma kątami. Najważniejsza jest ich wytrzymałość, czyli to jaki ciężar mogą na siebie przyjąć. Mowa o ciężarze stałym oraz punktowym. Analizując wszystkie wyniki można bardzo szybko określić, które kręgi są mocne, a które nieco mniej. Na tej podstawie mogę Ci opowiedzieć coś więcej o ich dokładnych parametrach.

Zbadane parametry kręgów betonowych 

badania kręgów betonowychBadania jasno pokazują, które kręgi betonowe są najbardziej wytrzymałe. Im mniejsza jest ich średnica, tym są trwalsze i nie trzeba dodawać podwójnych zbrojeń. Dlatego robiąc podjazd nie trzeba aż tak się przejmować wytrzymałością. Badania kręgów betonowych poświęcone nieco większym ich odpowiednikom również pokazują całą prawdę na ich temat. Kręgi, które są zwężane przy spodzie idealnie nadają się na szambo lub niewielki zbiornik wodny. Według badań, do studni trzeba używać potrójnych zbrojeń, aby utrzymać nacisk wody. Ale celem tych kontroli jest także zbadanie tego, czy przepuszczają wodę. Tutaj bardzo dużo zależy od użycia impregnatora w mieszance betonowej. Jeśli został użyty, kręgi są całkowicie nieprzepuszczalne. Po raz kolejny można ich użyć do szamba, ewentualnie jako materiał na podjazd. Polecam samodzielną analizę wyników przed rozpoczęciem budowy z użyciem tego materiału, aby najlepiej wiedzieć, co i gdzie można użyć.

Po wykonaniu takiego badania zazwyczaj wyniki ogłaszane są na stronie producenta kręgów betonowych. Nie jest to bezcelowe. Klient może samemu domyślić się, jaki krąg tak naprawdę będzie dla niego przydatny. Dodatkowo ma szansę na to, by wybrać jak najlepszy cenowo. Niektórzy wykonują kręgi samodzielnie. Je także można zbadać. Specjalista przyjedzie na Twoją posesję i powie Ci, ile materiał może wytrzymać.